Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Virtueel naar Verzetsmuseum Junior

Gepubliceerd op 30 mei 2024

Leven als Joodse in oorlogstijd, of juist als kind in een NSB gezin, in het Verzetsmuseum Junior ontdek je hoe het was. Met het nieuwe virtuele Verzetsmuseum Junior krijg je een kijkje in het leven van kinderen in oorlogstijd.

4 en 5 mei herdenking Tweede Wereldoorlog

Op 4 en 5 mei herdenken we altijd de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Maar eigenlijk zijn de verhalen van WOII en iedereen die in het heeft meegemaakt iedere dag interessant. Het Verzetsmuseum in Amsterdam Deze link opent in een nieuwe tab heeft er een heleboel verzameld. En speciaal voor kinderen vanaf 9 jaar is er een Verzetsmuseum Junior.

Verzetsmuseum Junior

Echt een apart deel van het museum waar de verhalen van kinderen in oorlogstijd centraal staan. Je bezoekt er o.a. Henk, Nellie, Eva en Jan in hun (nagebouwde) huis en ontdekt aan de hand van voorwerpen, filmpjes en verhalen hoe hun leven in de oorlog was.

Verzetsmuseum Junior virtueel

In corona tijd heeft het Verzetsmuseum Junior deze vaste tentoonstelling omgezet naar een virtuele versie. Zodat nu iedereen vanaf de keukentafel op ontdekkingstocht kan. Op de website van het Verzetsmuseum Deze link opent in een nieuwe tab koop je een ticket voor €3,50 en krijg je met je hele gezin (of een schoolklas) toegang tot Verzetsmuseum Junior virtueel. Je staat meteen bij de ingang, in de lift terug in de tijd, net zoals in het echte museum.

Hoe werkt het?

Navigeren gaat met de muis en pijltjes en verschillend gekleurde cirkeltjes die je volgt. De kinderen zijn hierin duidelijk handiger dan ik, hun game ervaring loont. De groene cirkeltjes vertellen verhalen, in filmpjes, geluidsfragmenten of tekstjes. De oranje cirkeltjes zijn speciaal gemaakt voor doven en slechthorenden, daar legt een doventolk de verhalen uit.

Net als in het echte museum kies je zelf je route en bekijk je alle informatie of een deel ervan. We leren van Jan over zijn vader en het Verzet en hoe stiekem het ging. Schrikken ons een ongeluk als we wandelend door het huis van Henk de Duitse soldaat voor de deur zien staan! Het verhaal van Nellie en de Jugendsturm maakt dat je best begrijpt waarom ze trots was op haar NSB ouders.. En we ontmoeten Eva die als Joodse naar Nederland vluchtte met haar ouders… En ontdekken dat Monopoly al een heel oud spel is 😉

Waarom dit voor kinderen interessant is

Bekeken door kinderogen begrijp je veel beter hoe het leven tijdens de oorlog was. En waarom het soms moeilijk te begrijpen was wat er echt gebeurde. De vele filmpjes en geluidsfragmenten zorgen dat de kinderen verder blijven zoeken naar informatie.
Omdat het virtueel is, weten we niet zeker of we alles hebben gezien. Maar een ding weten ze wel zeker: Ze willen dit museum nu ook heel graag een keer in het echt bezoeken! Grappig toch?

Huub, Femke en Liesbeth

Klik op de roze button voor meer informatie en een ticket naar het Virtuele Verzetsmuseum Junior

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

De Vier van Noord-Holland | Heel Noord-Holland schaatst!

Veel schaatsplezier voor iedereen op de ijsbanen in Alkmaar, Amsterdam, Haarlem en Hoorn, in oktober en november!

Familiemaand in het Rijksmuseum

Het is familiemaand in het Rijksmuseum. Ga met de hele familie op reis door de 17de eeuw. Toegang t/m 18 jaar is gratis.

De leukste Halloween activiteiten met kids

Halloween is het feest om het einde van de zomertijd te vieren. En natuurlijk ook om lekker te grrrriezelen! Bekijk snel de griezeligste activiteiten in en om Amsterdam!

Intocht Sinterklaas in Amsterdam en omgeving 2025

Trippel trappel trippel trap! Sinterklaas is onderweg met zijn Pieten. Wij hebben een overzicht gemaakt wanneer hij waar aankomt dit jaar! Bekijk snel alle Sintintochten in en om Amsterdam.

Meer inspiratie

Bambi (3+)

Een hartverwarmende musical voor de jongste theaterliefhebbers bij DeLaMar!

Baaaard (4+)

Een vet cartoonesk spel voor de hele familie in het Plein Theater!

Vriendjes & vriendinnetjes schaatsen

Ontdek hoe leuk schaatsen bij een vereniging is: doe gratis mee!

De Prinsenjurk en de Gouden Knoop (7+)

Een modern sprookje over zelfvertrouwen bij DeLaMar!

KleuterSinfonietta: Speelgoedfabriek Tokkel en Strijk

Samen met de peuters wordt Het Concertgebouw muzikaal op stelten gezet!

Familiemaand in het Rijksmuseum

Welke route kiezen jullie? Ga mee naar de 17e eeuw en ontdek wat voor reizigers jullie zijn!

Bewonder beroemde kostuums

De kostuums uit Lang leve de koningin zijn gratis te zien in Eye Filmmuseum!

Doornroosje de Musical (4+)

Een echte sprookjesmusical voor de jonge kijkers bij DeLaMar!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief