Blogs & inspiratie
3x lichtjesroutes in Amsterdam
Gepubliceerd op 27 mei 2024
In deze tijden kunnen we allemaal wel wat lichtpuntjes gebruiken. In Amsterdam hebben we 3 lichtjesroutes en lichtkunstprojecten voor je verzameld.
1. Amsterdam Light Festival
Van 2 december t/m 23 januari is de tiende editie van het Amsterdam Light Festival Deze link opent in een nieuwe tab. En om het jubileum te vieren is het dit jaar een mooi spektakel. Het overkoepelende thema is Celebrate Light. Wandel de route en bewonder en verwonder. Tot 22 uur ’s avonds zijn de lichtjes aan!

2. Lichtjes speurtocht Noorderpark
Stichting Noorderpark wil de donkere dagen voor iedereen graag een stukje lichter maken. Daarom kan iedereen in de kerstvakantie de lichtspeurtocht lopen! Natuurlijk het leukst om te doen in de schemering.
Met behulp van actieve buurtbewoners is een mooie route uitgezet in het Noorderpark Deze link opent in een nieuwe tab. Gewapend met zaklamp en plattegrond kom je allerlei tafereeltjes tegen. Zo zie je tafereeltjes over allerlei dieren die in het park leven. Of je ziet de lichtjes drijven op de reigervijver. Te doen tot en met 9 januari!

3. Interactieve stop-motion animatie Amstelpark
De interactieve stop-motion animatie installatie Ecognosis N52°19’42 E4°53’34 van kunstenaarsduo BetweenTwoHands is t/m 16 januari te zien bij kunstinstelling Zone2Source in het Amstelpark in Amsterdam.
Kunstenaarsduo BetweenTwoHands bouwde in het Glazen Huis Deze link opent in een nieuwe tab een woon- en slaapkamer van tweedimensionale, kartonnen meubels. Hierop worden stop-motion animaties van planten en insecten – deels afkomstig uit het Amstelpark – geprojecteerd.
De installatie is (gratis!) dagelijks van 12 tot en met 18 uur van buitenaf door de vensters van het Glazen Huis te bekijken. Het werk is interactief: maak geluid en zie hoe de animatie reageert.

Foto Chun-Han Chiang
4. Een wandeling langs de grachten
Een wandeling langs de grachten als het donker wordt, vinden we in deze tijd eigenlijk ook altijd al een feestje. Zeker in deze tijd van het jaar als iedereen de lichtjes aan heeft.
Op zoek naar leuke familieuitjes? Klik op onderstaande button.
Lees ook:
Alle blogs
Aanrader: ga hierom naar het Museum Rembrandthuis met je mini Rembrandts
Zo leuk, uitgenodigd worden om als allereersten (yeah!) de gloednieuwe tentoonstelling Rembrandts Masterclass uit te proberen! Daar werden onze Kidsproofreporters Aukje en Kees wel enthousiast van. En hun moeder Harmke ook, want die was eigenlijk nog nooit in het Rembrandthuis geweest.
3 x lammetjes kijken: hier zijn weer lammetjes geboren!
In het voorjaar worden op de boerderijen in buurt van Amsterdam weer lammetjes geboren! De jonge diertjes dansen vrolijk in de wei en kijken vast uit naar een bezoekje van de kids. Benieuwd waar je ze kunt aaien? We verzamelden onze favoriete locaties in Amsterdam voor je.
Glaskunst ontdekken bij Museum JAN
Blinkend pareltje in de regio: Een glasmuseum, is dat leuk met kinderen? Gooien ze niet per ongeluk iets om? Even mijn grootste angst opzij schuiven en gewoon gaan. Met een speurtocht, creatieve workshops en heel veel kleurrijke kunstwerken is Museum JAN een superleuk Kidsproof uitje!Meer inspiratie
Telekids Musicalschool
Musicallessen voor kinderen vanaf ongeveer 4 jaar, met een proefles in februari.
Kids weekend bij VUE
Speciaal voor jonge filmliefhebbers: Kids weekend bij VUE met de familiefilm JUMPERS!
Word gratis lid van de OBA!
Is jouw kind tussen de 0 en de 19 jaar oud? Sluit dan een gratis lidmaatschap af bij de OBA!