Czaar Peterhuisje
Het Czaar Peterhuisje is één van de oudste houten huizen van Nederland en het één na oudste museum!
In het inmiddels wereldberoemde Czaar Peterhuisje logeerde de Russische tsaar Peter de Grote, in 1697.
Tsaar Peter de Grote verbleef zeven dagen in het huis van smid Gerrit Kist in Zaandam. Hij kwam naar Zaandam om het vak scheepstimmerman te leren. Daarna vertrok de vorst naar de V.O.C. werven in Amsterdam. Met dit korte verblijf bezorgde hij het nederige houten arbeidershuisje zijn naam en wereldfaam.
Russische tsaren, presidenten, Nederlandse vorsten en zelfs Napoleon en keizerin Sissi, gingen je voor: zij brachten al eens een bezoek aan het Czaar Peterhuisje. De talloze namen die in de ramen en houten wanden geschreven en gekerfd staan, herinneren daar nog steeds aan.
Het Czaar Peterhuisje bevat een schat aan herinneringen, zoals een dodenmasker van Czaar Peter, een buste van Anna Paulowna en portretten van Czaar Peter en Catharina de Grote.
Klik op de roze button voor meer informatie en tickets.
Tip: bezoek ook het Zaans Museum en maak kennis met een wereldberoemd stukje Nederland!
Czaar Peterhuisje
Krimp 23
1506 AA Zaandam
Openingstijden
1 april tot 1 oktoberDagelijks van 10.00 - 17.00 uur
1 oktober tot 1 april
Dinsdag t/m zondag van 10.00 - 17.00 uur (maandag gesloten)
Prijs
Volwassenen: €44 t/m 17 jaar: €2
0 t/m 3 jaar: gratis
Toon op kaart
Lijstjes voor Amsterdam
Blogs & inspiratie
Alle blogs
Familiemaand in het Rijksmuseum
Het is familiemaand in het Rijksmuseum. Duik met de hele familie in de verhalen van het museum. Toegang t/m 18 jaar is gratis.
Sinterklaasfeest bij Pathé
De bioscoop is een Sinterklaasparadijs voor de kleintjes. Mét kans op een toffe prijs! Lees wat er van 1 oktober t/m 5 december te doen is in de bioscoop!
14x vrolijke familieconcerten in Het Concertgebouw
Van cello's en Taylor Swift tot winterliedjes en muzikale avonturen voor de allerkleinsten klinken dit muziekjaar weer door Het Concertgebouw!