Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Czaar Peterhuisje

Het Czaar Peterhuisje is één van de oudste houten huizen van Nederland en het één na oudste museum!

In het inmiddels wereldberoemde Czaar Peterhuisje logeerde de Russische tsaar Peter de Grote, in 1697.

Tsaar Peter de Grote verbleef zeven dagen in het huis van smid Gerrit Kist in Zaandam. Hij kwam naar Zaandam om het vak scheepstimmerman te leren. Daarna vertrok de vorst naar de V.O.C. werven in Amsterdam. Met dit korte verblijf bezorgde hij het nederige houten arbeidershuisje zijn naam en wereldfaam.

Russische tsaren, presidenten, Nederlandse vorsten en zelfs Napoleon en keizerin Sissi, gingen je voor: zij brachten al eens een bezoek aan het Czaar Peterhuisje. De talloze namen die in de ramen en houten wanden geschreven en gekerfd staan, herinneren daar nog steeds aan.

Het Czaar Peterhuisje bevat een schat aan herinneringen, zoals een dodenmasker van Czaar Peter, een buste van Anna Paulowna en portretten van Czaar Peter en Catharina de Grote.

Klik op de roze button voor meer informatie en tickets.

Tip: bezoek ook het Zaans Museum en maak kennis met een wereldberoemd stukje Nederland!

Czaar Peterhuisje

Krimp 23

1506 AA Zaandam

Openingstijden 1 april tot 1 oktober
Dagelijks van 10.00 - 17.00 uur

1 oktober tot 1 april
Dinsdag t/m zondag van 10.00 - 17.00 uur (maandag gesloten)
Prijs Volwassenen: €4
4 t/m 17 jaar: €2
0 t/m 3 jaar: gratis
Mail direct

Mail direct naar Czaar Peterhuisje

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer
Toon op kaart

Uitgelicht

Ga met school naar Cinekid

Luchtvaartmuseum Aviodrome

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Festivals voor de hele familie

Op welk van deze zomerfestivals in Amsterdam ga jij deze zomer cultuur snuiven, muziek luisteren en rondstruinen?

Een middag Rijksmuseum met kids

In het Rijksmuseum is het hele jaar van alles te beleven voor gezinnen! Samen bewonder je de Nederlandse geschiedenis van 1200 tot nu, van de grootste kunstwerken tot de kleinste details. De familie-activiteiten maken een bezoekje actief, interactief en educatief!

Festivals en (buiten)uitjes in mei en met Hemelvaart

Fijne (buiten)uitjes, festivals, bruisende voorstellingen, ontdek Amsterdam in 24 uur en meer mei- en Hemelvaart uitjes

Bezoek het festival in ARTIS met Hemelvaart en tips voor de zomer

Van de kleinste microben tot grote olifanten; in ARTIS is er voor alle leeftijden iets te zien, te ontdekken, te onderzoeken en te leren. Van het Aardbewoners Festival met Hemelvaart tot de Zoomeravonden. Bekijk onze tips.

Kans maken op 1 van de 3 Creatieve Droom & Doeboeken van Jill Rocket? Schrijf je in voor onze nieuwsbrief & doe mee!

Aanmelden nieuwsbrief