Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Molen De Zwaan

Dit type molen is alleen in Noord-Holland te vinden, kom je een kijkje nemen?

Molen De Zwaan is als 8-kante binnenkruier gebouwd. Dit type is alleen in Noord-Holland te vinden en is meteen herkenbaar want deze molens hebben geen staart.

De molenaar moet de wieken van de molen boven in de kap naar de wind draaien (kruien). Met dit type molen zijn grote meren drooggemalen zoals het Schermeer en de Beemster. De Zwaan is later tot buitenkruier verbouwd, waardoor de molen vanaf het molenerf gekruid kan worden.

Klik op de roze button om naar de website te gaan.

Tip: bezoek onze uitagenda voor een overzicht van leuke uitjes voor kinderen in Amsterdam!

Molen De Zwaan

Binnenweg 2

1191 AA Ouderkerk aan de Amstel

Toon op kaart

Uitgelicht

7x HomeMade recepten voor Halloween: Leuk en makkelijk!

Buurman & Buurman gaan naar de maan (4+)

Blogs & inspiratie

Alle blogs

De Vier van Noord-Holland | Heel Noord-Holland schaatst!

Veel schaatsplezier voor iedereen op de ijsbanen in Alkmaar, Amsterdam, Haarlem en Hoorn, in oktober en november!

Familiemaand in het Rijksmuseum

Het is familiemaand in het Rijksmuseum. Ga met de hele familie op reis door de 17de eeuw. Toegang t/m 18 jaar is gratis.

Intocht Sinterklaas in Amsterdam en omgeving 2025

Trippel trappel trippel trap! Sinterklaas is onderweg met zijn Pieten. Wij hebben een overzicht gemaakt wanneer hij waar aankomt dit jaar! Bekijk snel alle Sintintochten in en om Amsterdam.

De leukste Halloween activiteiten met kids

Halloween is het feest om het einde van de zomertijd te vieren. En natuurlijk ook om lekker te grrrriezelen! Bekijk snel de griezeligste activiteiten in en om Amsterdam!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief