Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Molen van Sloten

Ontdek de enige werkende molen in Amsterdam, in Sloten!

De Molen van Sloten houdt in Amsterdam Nieuw-West, dat ruim 2 meter onder NAP ligt, de waterstand op peil. Wanneer bij regenval het waterpeil stijgt, wordt het overtollig water mede door de molen naar de Ringvaart gepompt. De molen is een stellingmolen met als bovenkant een herbouwde achtkant uit 1847.

Tijdens de rondleiding door en om de molen geven vrijwillige medewerkers graag uitleg. En als je geluk hebt zie je de molenaar in actie bij het kruien van de molenkap met de wieken of het stopzetten van de molen! De stellingzolder van de molen is met de lift bereikbaar. Er is een invalidentoilet aanwezig.

Klik op de roze button om naar de website te gaan.

Tip: volg ons ook op Twitter!

Molen van Sloten

Akersluis 10

1066 EZ Amsterdam

Openingstijden Maandag t/m zondag: 12.00 – 16.00 uur
Gesloten op 1 januari, 27 april, 25 en 26 december
Prijs Volwassenen: €7,50
Kinderen 4 t/m 12: €4,-
Mail direct

Mail direct naar Molen van Sloten

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Toon op kaart

Uitgelicht

Doe mee met de leukste online muziekwedstrijd!

Tip: leuke musicallessen

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Dagje uit in de oude binnenstad van Amsterdam: deze 3 musea zijn verrassend leuk!

Een dagje Amsterdam met kinderen saai? Echt niet! Onze Kidsproofreporters bezoeken drie verrassende musea in de oude binnenstad van Amsterdam. Het leuke? Ze liggen allemaal op loopafstand van elkaar. Onderweg wandelen we langs de grachten, pakken we een terrasje en maken we van museum naar museum een gezellig avontuur. 

Naar het Van Gogh Museum met kids

Jonge kunstenaars opgelet! In het Van Gogh Museum is het hele jaar door van alles te beleven voor gezinnen. Hier zie je niet alleen bekende werken van de meester, maar ga je ook zelf aan de slag met verf en kwast tijdens de kinderworkshops! Een interactief museumbezoek gegarandeerd.

BACK TO SCHOOL tips

Het nieuwe jaar is weer begonnen! En dat betekent ook een nieuwe start voor de (sport)clubjes! Dé tijd om een leuke hobby voor je kind te ontdekken.

Onvergetelijke kinderfeestjes voor feestvarkens in en om Amsterdam

Had je in de zomer ook een jarige? Of binnenkort een kinderfeestje vieren? We hebben hieronder weer superleuke verjaardagsfeestjes in en om Amsterdam verzameld. Veel plezier!

Wat een gave winactie weer! Klik door om mee te doen!

Ik doe mee!