Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Molen van Sloten

Ontdek de enige werkende molen in Amsterdam, in Sloten!

De Molen van Sloten houdt in Amsterdam Nieuw-West, dat ruim 2 meter onder NAP ligt, de waterstand op peil. Wanneer bij regenval het waterpeil stijgt, wordt het overtollig water mede door de molen naar de Ringvaart gepompt. De molen is een stellingmolen met als bovenkant een herbouwde achtkant uit 1847.

Tijdens de rondleiding door en om de molen geven vrijwillige medewerkers graag uitleg. En als je geluk hebt zie je de molenaar in actie bij het kruien van de molenkap met de wieken of het stopzetten van de molen! De stellingzolder van de molen is met de lift bereikbaar. Er is een invalidentoilet aanwezig.

Klik op de roze button om naar de website te gaan.

Tip: volg ons ook op Twitter!

Molen van Sloten

Akersluis 10

1066 EZ Amsterdam

Openingstijden Maandag t/m zondag: 12.00 – 16.00 uur
Gesloten op 1 januari, 27 april, 25 en 26 december
Prijs Volwassenen: €7,50
Kinderen 4 t/m 12: €4,-
Mail direct

Mail direct naar Molen van Sloten

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Toon op kaart

Uitgelicht

Kroon op de taart bij CODA

Bezoek World of Dinos met korting!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Nu in Wereldmuseum Amsterdam: Raad van de Raaf

Raad van de Raaf is een Junior-tentoonstelling in Wereldmuseum Amsterdam (voorheen Tropenmuseum Amsterdam). Wat dat precies is gaan we ontdekken met onze Kidsproofreporters Kees, Aukje en moeder Harmke.

Lekker gymmen bij The Little Gym: wat een feest

Gymmen bij The Little Gym zorgt voor een grote dosis 'Serious fun'. Mijn dochter vond het vooral 'veel fun'. Maar de lessen zorgen ook voor een positieve sociale en fysieke ontwikkeling!

Spectaculaire en kleurrijke explosie van hip hop en ballet: familievoorstelling GRIMM is een dikke aanrader

Een sprookje zoals je het kent? No way! In GRIMM vliegen hiphop, klassiek ballet, spanning en humor door elkaar heen in een waanzinnige dansvoorstelling voor families. Van Roodkapje tot Sneeuwwitje. Alles komt voorbij. Maar dan nét even anders. Dynamischer. Donkerder. Grappiger. En vooral spectaculair om samen te beleven.

Leuke gezinsuitjes met Hemelvaart en Pinksteren

Wat zijn er veel leuke uitjes met Hemelvaart, Pinksteren en in mei: festivals, buitenuitjes, nieuwe pareltjes....

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief