Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

De Oude Kerk

Ontdek zeven eeuwen (stads)geschiedenis en prachtige kunstwerken bij de Oude Kerk!

Zijn jullie al eens bij de Oude Kerk geweest? In dit monumentale gebouw kan jong en oud op zoek naar de sporen van de geschiedenis. Ook worden er regelmatig leuke en interessante activiteiten georganiseerd! 

De Oude Kerk is het oudste gebouw van Amsterdam. De vloer bestaat uit een grote hoeveelheid grafstenen. In de loop van honderden jaren zijn er vele belangrijke personen begraven in de kerk zoals burgemeesters, rijke handelaren, zeevaarders, kunstenaars, componisten en schrijvers. De oudste graven komen uit de middeleeuwen. De levensverhalen van de mensen die begraven zijn onder de grafstenen vertellen gezamenlijk een verhaal over de geschiedenis. De stenen zijn versierd met familiewapens, namen en handtekeningen van de makers van de grafstenen. Door de tijd zijn de graven gaan slijten en sommige zijn zelfs (deels) gebroken.

Ontdek zeven eeuwen (stads)geschiedenis en kijk door de ogen van kunstenaars van vroeger en nu naar de wereld om ons heen. Bezoek de Oude Kerk, open de deuren van de zijruimtes en kom met de gratis audiotour of kinderspeurtocht nog meer te weten over de rijke geschiedenis van de Oude Kerk!

Klik op de roze button voor meer informatie.

Tip: Op zoek naar andere leuke uitjes in Amsterdam? Neem een kijkje in de Uitagenda.

Oude Kerk

Oudekerksplein 23

1012 GX Amsterdam

Openingstijden maandag t/m zaterdag: 10.00 – 18.00 uur
zondag: 13.00 – 17.30 uur
Mail direct

Mail direct naar Oude Kerk

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Bowlen Lasergamen Minigolf

Actief familie-uitje! Kom bowlen, lasergamen, minigolfen en/of karaoke zingen & lekker eten bij Aloha!

Pop-up expo: De Typetjes van André

Stap zelf in de wereld van André van Duin in het Mediamuseum bij Beeld & Geluid!

Speurtocht Gigi de Tijdreisgids

Reis mee met de grappige en ondeugende duif Gigi door de tentoonstelling over Amsterdam!

Nieuwe films bij Pathé

Deze toffe nieuwe kinderfilms beleef je deze lente bij Pathé!

Uitgelicht

10 & 11 mei 2025: Nationale Molendag!

Kinderherdenking 4 mei in Madurodam

Blogs & inspiratie

Alle blogs

30x meivakantie uitjes in en om Amsterdam

Lekkerrrrr meivakantie wat wil je nog meer? Nou super leuke uitjes natuurlijk. Waar je kids én jij blij van worden. Wij hebben weer een fijn rijtje verzameld voor je...

20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen

Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland

Hoe voelt liefde? Emoties creatief uitvergroot in LOEV

Hoeveel hou je van me? Van liefde naar jaloezie, naar ruzie en terug naar liefde, LOEV vat het allemaal samen in een intieme, expressieve dans- en muziekvoorstelling.

Nieuwe filmtip: De IJsbeerprins: magisch!

Als je van Bambi, van Frozen en de Kleine Zeemeermin houdt, hou je zeker ook van deze nieuwe film De IJsbeerprins. Een magisch verhaal vol prachtige muziek en adembenemende landschappen. Nu in de bioscoop!   

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief