Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

12x leuke spelletjes met sneeuw

Gepubliceerd op 4 januari 2026

Hoera, eindelijk sneeuw! Natuurlijk gaan we lekker sleeën en een sneeuwpop maken, maar je kunt nog veel meer leuks doen met sneeuw. Wij hebben de leukste spelletjes met sneeuw verzameld voor nog meer sneeuwpret!

1. Natuurlijk moet er een sneeuwpop gemaakt worden als er zo’n dik pak sneeuw ligt. Je kunt natuurlijk ook een gekke twist geven aan jullie sneeuwpop. Heb je bijvoorbeeld wel eens een sneeuwpop op de kop gemaakt?

2. Met sneeuwballen kan je een gevecht houden, maar je kunt ze ook gebruiken om blikken te gooien. Wie kan de meeste blikken omgooien?

3. Ook leuk met sneeuwballen: maak een cirkel in de sneeuw en probeer nu zoveel mogelijk sneeuwballen in de cirkel te gooien. Hebben jullie het onder de knie? Maak dan nu verschillende ringen in de cirkel die punten waard zijn. Wie haalt er de meeste punten?

4. In verse sneeuw blijven je voetstappen heel goed zichtbaar, maar die van dieren natuurlijk ook! Tijd voor spoorzoekertje in het bos. Welke sporen kunnen jullie herkennen?

5. Een sneeuwengel maken blijft leuk! Zo schattig zie je jouw bengels niet vaak. Vergeet dus geen foto te maken!

6. In de sneeuw kun je ook heel goed boter-kaas-eieren spelen. Tip: maak het speelveld lekker groot. Wie heeft er als eerste 3 op een rij?

7. Met goede sneeuw kan je heel goed bouwen! Hebben jullie wel eens geprobeerd om een iglo of sneeuwkasteel te maken? Ook tof: een glijbaan van sneeuw!

8. Als het overdag vriest kan je hele mooie ijsbellen blazen van bellenblaas. Magisch! Lukt het jullie?

9. Maak van karton gekke voetsporen of de voetsporen van de verschrikkelijke sneeuwman. Bind ze onder de laarzen en loop hiermee door de sneeuw. Maar pas op dat je de buren niet laat schrikken!

10. Maak in het donker een wandeling door het bos of park. Het geluid en het licht is echt magisch! Wedden dat de kinderen dit nooit meer vergeten?

11. Een 3D-gezicht in de sneeuw. Beetje fris, maar wel leuk:-).

12. Ijsvrij gekregen van school? Dan maak je de tafels toch gewoon in de sneeuw!

Uitgespeeld? Dan is het tijd om lekker op te warmen met warme chocolademelk Deze link opent in een nieuwe tab!

Veel plezier in de sneeuw!

Liefs,
Patricia

PS. Gaan jullie sleeën? Wij hebben de tofste plekjes rond Apeldoorn en Deventer Deze link opent in een nieuwe tab alvast op een rijtjes gezet voor je. Heb je geen slee kunnen bemachtigen? Geen nood, met deze 8 trucjes roetsjen de kinderen toch van de berg af Deze link opent in een nieuwe tab!

Dit artikel is geschreven door Patricia, geboren en getogen in Apeldoorn. Een ervaren blogger en specialist in de leukste uitjes in Apeldoorn, Deventer en de Veluwe. Met jarenlange kennis van verborgen pareltjes en lokale hotspots, geef ik jou de beste tips voor toffe uitjes. Volg mij Deze link opent in een nieuwe tab voor meer inspiratie en ontdek de nieuwste evenementen, activiteiten en uitstapjes in Apeldoorn, Deventer, Zutphen, Epe, Vaassen, Beekbergen, Hoenderloo, Eerbeek, Uddel en omgeving.

Lees ook:

Alle blogs

18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!

Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!

20x toffe uitjes in de meivakantie in en om Apeldoorn en Deventer

Lekker hoor, twee weken meivakantie! Weten jullie al wat jullie gaan doen? Wordt het een dagje naar het museum, zoeken jullie het hogerop, lekker naar buiten of toch naar een leuke familiefilm? Wij hebben de de leukste meivakantie-uitjes voor je op een rijtje gezet!

Voorjaarsactiviteiten in het Openluchtmuseum

In het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem zit je dit voorjaar helemaal goed: het barst van de leuke extra activiteiten voor gezinnen. Duik in de wereld van trams, kleine kruipers en wol en sluit je dag aan het museum af bij het Kindererf en de grote speeltuin. Nieuwsgierig? Lees gauw verder!

12 kidsprooftips om snel RIJK te worden op Koningsdag!

27 april is het Koningsdag! In 2026 en dat vieren we. Hoe kunnen de kids op een makkelijke manier een leuk centje verdienen op Koningsdag? Lees hier onze 12 favorieten!

Favoriete uitjes & adressen

Meivakantie bij CODA

Beroepenweken bij Aviodrome

Kröller-Müller Museum

Samen spelen in de meivakantie op Paleis Het Loo

Supervoordelig met het OV

MIMIK – filmhuis & theater

Monkey Town Binnenspeeltuin

Klimbos Apeldoorn

Maaiveld Festival Apeldoorn

Meivakantie bij Gigant

Meer inspiratie

Samen spelen in de meivakantie op Paleis Het Loo

Deze meivakantie staat Paleis Het Loo bol van de activiteiten voor jong en oud!

Meivakantie bij Gigant

Kom in de vakantie een leuke familiefilm kijken bij Gigant!

20x meivakantie tips

Yes, meivakantie! Wij hebben 20 toffe tips verzameld om er samen lekker op uit te gaan.

Familiedag Kroon op de taart bij CODA

Creatief aan de slag bij CODA in Apeldoorn met Kroon op de taart

Meivakantie bij MIMIK

Leuke familiefilms en activiteiten tijdens de meivakantie bij MIMIK in Deventer!

Meivakantie bij Vue

Deze meivakantie draaien er weer de leukste kinderfilms bij Vue Bioscoop Apeldoorn!

Meivakantie bij Binky

Ontdekken, spelen en knutselen bij Binky in Apeldoorn!

Meivakantie bij CODA

Creatieve uitjes en activiteiten bij CODA in Apeldoorn!

Supervoordelig met het OV

Kinderen reizen deze meivakantie gratis met bus en regionale trein

Voordelig naar het Boschbad!

Koop nu heel voordelig een jaarabonnement voor het Boschbad Apeldoorn!

Natuurexpeditie kriebelbeestjes bij Verwolde

Ga op avontuur tijdens de Natuurexpeditie bij Huis Verwolde in Laren!

Ga mee op ontdekking in de meivakantie

Hé avonturier, ga je in de vakantie mee het Nationaal Militair Museum ontdekken?

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief