
Mondriaan een betere wereld
Ontdek het leven van Mondriaan in stripvorm tijdens de nieuwe tentoonstelling in het Mondriaanhuis!
Mondriaan meets Graphic Novel! De nieuwe tentoonstelling ‘Mondriaan een betere wereld’ is te zien van 19 oktober 2024 t/m 2 maart 2025 in museum het Mondriaanhuis in Amersfoort.
Aanleiding voor deze expositie is het verschijnen van de gelijknamige graphic novel van Erik de Graaf. In de vuistdikke publicatie, die dit najaar verschijnt, verbeeldt de stripauteur hoe Mondriaan de laatste 11 jaar van zijn leven vanuit Parijs, naar London en uiteindelijk naar New York trok, vluchtend voor het opkomend nazisme in Europa.
Tegen de achtergrond van de Tweede Wereldoorlog bleef Mondriaan tot aan zijn dood zoeken naar een manier om licht te brengen in de toenemende duisternis in de wereld.
Interactieve speurtocht
Piet Mondriaan droomde van een betere wereld. Hoe kijken kinderen en ouders het liefst naar de wereld? Loop een speurtocht door zijn geboortehuis en verzamel alle onderdelen voor jouw eigen droombril en ontdekt ondertussen meer over Mondriaans unieke kijk op de wereld!
Doe als Mondriaan
Heb je na het bezoek aan het Mondriaanhuis ook zin om een kunstwerk te maken? Ga dan in het ‘Doe-het-zelf-atelier’ aan de slag. Je kunt er iets maken volgens de handleiding in het atelier, maar je mag natuurlijk ook zelf iets bedenken. Of leef je lekker uit op de lego-wand.
Kinderworkhops in de vakantie
In het Mondriaanhuis zijn regelmatig creatieve kinderworkshops. Tijdens een workshop ga je iets maken of doen dat te maken heeft met Mondriaan. Houd rond die periode de uitagenda in de gaten voor alle leuke creatieve workshops.
Klik voor meer info of om alvast een kaartje te reserveren op de roze button.
Meer inspiratie


16x meivakantie tips
Yes, meivakantie! Wij hebben 16 toffe tips verzameld om er samen lekker op uit te gaan.
Meivakantie bij Paleis het Loo
Vier de lente in de tuinen van Paleis het Loo in Apeldoorn!
Onze nieuwsbrief ontvangen?
Wil jij onze nieuwsbrief ontvangen? De leukste en handigste tips nu ook in je mailbox!Blogs & inspiratie
Alle blogs
20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen
Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland
16x toffe uitjes in de meivakantie in en om Apeldoorn en Deventer
Lekker hoor, twee weken meivakantie! Weten jullie al wat jullie gaan doen? Wordt het een dagje naar het museum, heerlijk plonsen, lekker naar buiten of toch naar een leuke familiefilm? Wij hebben de de leukste meivakantie-uitjes met kinderen op een rijtje gezet!
Vier 80 jaar vrijheid in Apeldoorn, Deventer en de Veluwe
80 jaar vrijheid samen vieren en herdenken met je kinderen? Wij hebben de mooiste en meest bijzondere evenementen en activiteiten in en om Apeldoorn, Deventer en de Veluwe op een rijtje gezet. Passend voor jong en oud!