Nationaal Onderduikmuseum
Leer alles over de geschiedenis van het onderduiken in dit leerzame museum in de Achterhoek!
Ontdek de geschiedenis van het onderduiken
In het Nationaal Onderduikmuseum in Aalten (in de regio Achterhoek) leer je alles over de grote geschiedenis van het onderduiken en verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog. Kinderen gaan met een speurtocht op pad door het museum en op zoek naar de verhalen van mensen die de oorlog zelf beleefd hebben.
Nationaal Onderduikmuseum in de Achterhoek
Dit is een interactief museum waar je bijvoorbeeld zelf kunt ervaren hoe moeilijk het is om stroom op te wekken en hoe benauwd het was in de onderduikruimte. Op de zolder is nog de plek aanwezig waar acht onderduikers verstopt waren. Leef in de opkamer mee met evacués uit Scheveningen die vanwege de Atlantikwall hun woonplaats moesten verlaten.
Klik voor meer informatie door via de roze button.
Schrijf je in voor de nieuwsbrief en blijf op de hoogte van de leukste tips voor ouders en kids.
Nationaal Onderduikmuseum
Markt
7121 CS Aalten
Openingstijden
Klik voor openingstijden door naar de site.Prijs
Klik voor tarieven door naar de site.Lijstjes voor Apeldoorn Deventer
Uitgelicht
Blogs & inspiratie
Alle blogs
15x Sint Maarten thuis vieren
Zingend langs de deuren met een lampion en thuiskomen met een zak vol snoepjes. Onze kinderen vinden het fantastisch! Wil je liever niet langs de deuren? Wij hebben de leukste tips voor een Sint Maarten thuis verzameld.
Intocht Sinterklaas Apeldoorn, Deventer en Zutphen 2026
Hij komt...hij komt... 14 november 2026 is het weer zover! Dan komt Sinterklaas aan in ons land! Ook in Apeldoorn, Deventer, Zutphen en de omliggende dorpen zal hij heel veel kindjes blij maken. Wij hebben een compleet overzicht voor je met alle Sinterklaasintochten in de regio!