Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Canadian Walk

Ga op pad met de gratis app en leer alles over de bevrijding van Apeldoorn en de Canadezen.

Op 17 april 1945 werd Apeldoorn bevrijd. Tijdens de Canadian Walk ontdek je voor het eerst deze bijzondere gebeurtenis in een indrukwekkende audiotour, aan de hand van 26 bijzondere en persoonlijke verhalen van Canadese soldaten en Apeldoornse verzetsstrijders.

Op de route vind je jaarlijks van 17 april tot en met eind september een aantal vitrines waarin gerelateerde objecten tentoongesteld zijn.

Tip: download van tevoren de app ‘Apeldoorn Stories’, zodat je goed van start kunt gaan. Je kunt het beste oortjes gebruiken om de verhalen goed te horen.

Goed om te weten: je start bij het Canadees bevrijdingsmonument ‘Man met twee Hoeden’ aan de Loolaan. De route eindigt in de binnenstad. Totaal is de wandeling 2,1 km.

Voor meer informatie klik je op de roze button.

Nooit meer leuke tips missen? Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

jaarlijks van 17 april tot en met eind september

Apeldoorn

Openingstijden jaarlijks van 17 april tot en met eind september
Prijs gratis
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Middeleeuws Festijn bij Kasteel Cannenburch

Ridders en jonkvrouwen opgelet: Middeleeuws feest bij Kasteel Cannenburch! Kom je ook?

Kinderen reizen deze meivakantie gratis met bus en regionale trein

Voor iedereen die in de meivakantie een dagje erop uitgaat, biedt Ervaar het OV éxtra vakantiepret.

Op ontdekking bij het NMM

Hé avonturier, ga je in de vakantie mee het Nationaal Militair Museum ontdekken?

Meivakantie bij Gigant

Kom in de vakantie een leuke familiefilm kijken bij Gigant en geniet van een High Lemonade!

Uitgelicht

10 & 11 mei 2025: Nationale Molendag!

Kinderherdenking 4 mei in Madurodam

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Vier 80 jaar vrijheid in Apeldoorn, Deventer en de Veluwe

80 jaar vrijheid samen vieren en herdenken met je kinderen? Wij hebben de mooiste en meest bijzondere evenementen en activiteiten in en om Apeldoorn, Deventer en de Veluwe op een rijtje gezet. Passend voor jong en oud!

12x restaurants met terras en speeltuin in en om Apeldoorn en Deventer

Zie je het voor je? Prettig gezelschap, snoet in de zon, pootjes omhoog, koud drankje, heerlijke hap in het vooruitzicht én de kinderen die zichzelf uitermate goed vermaken in de speeltuin? Wij wel! En hoe! Daarom ons meest favoriete lijstje van het jaar: 12 terrassen met speeltuin rondom Apeldoorn, Deventer en de Veluwe.

16x toffe uitjes in de meivakantie in en om Apeldoorn en Deventer

Lekker hoor, twee weken meivakantie! Weten jullie al wat jullie gaan doen? Wordt het een dagje naar het museum, heerlijk plonsen, lekker naar buiten of toch naar een leuke familiefilm? Wij hebben de de leukste meivakantie-uitjes met kinderen op een rijtje gezet!

20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen

Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief