Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Paardrijden met een beperking

SPG Apeldoorn geeft elke week paardrijlessen aan ruiters met een functiebeperking!

De Stichting Paardrijden Gehandicapten (SPG) in Apeldoorn zet zich al vanaf 1981 in om ruiters met een functiebeperking paard te laten rijden. Paardrijden draagt voor onze ruiters bij aan ontspanning en heeft een erg positief mentaal en fysiek effect.

De lessen worden gegeven bij Manege Pothoven in Beemte Broekland (gem. Apeldoorn) onder leiding van professionele instructie. De instructeur wordt bijgestaan door een pool van vrijwillige begeleiders. Zij bieden hulp en begeleiden, waar nodig, de ruiters tijdens de lessen.

Tijdens de lessen wordt er gereden op vriendelijke, betrouwbare paarden en pony’s. De activiteiten worden aangepast aan de (groei)mogelijkheden van de ruiter. Ook het op- en afzadelen van het paard, inclusief de verzorging behoort tot deze activiteiten.

Waar nodig zijn er op Manege Pothoven aanpassingen doorgevoerd, zoals:

– Een invalidentoilet
– Een traplift voor rolstoelgebruikers (naar de kantine)
– Een opstapstation om ruiters op het paard te tillen

Mensen met een functiebeperking mogen gratis kennismaken met het paardrijden.

Meer info vind je via de roze websitebutton!

TIP: Check ook eens onze blogpagina voor handige lijstjes met tips.

SPGA (Stichting Paardrijden Gehandicapten Apeldoorn)

Broeklanderweg 91

7341 PN Beemte Broekland

Openingstijden Zie website
Mail direct

Mail direct naar SPGA (Stichting Paardrijden Gehandicapten Apeldoorn)

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Toon op kaart

Lijstjes voor Apeldoorn Deventer

Toegankelijke inspiratie

Prikkelvriendelijk museumbezoek bij Discovery Museum

In alle rust ontdekken, beleven en leren in een prikkelvriendelijke museumomgeving bij Discovery Museum.

Toegankelijke events in maart

In maart staan er superveel toegankelijke uitjes op de agenda. Check ze hier!

NIEUW: Categorie Inclusief

Alle toegankelijke uitjes voor kinderen met een handicap handig op een rij!

De VeineDAGEN en ZiezoBEURS

Kom naar deze leuke en informatieve beurzen vol kennisuitwisseling voor mensen met een beperking!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Leuke wandelroutes met de hond

Wij wandelen veel en ontdekken graag nieuwe plekjes. Hoe fijn is het als én de kids lekker kunnen rennen, klimmen en ravotten én de hond lekker los mag lopen. Hieronder vind je onze favoriete plekjes in en om Apeldoorn, Deventer en de Veluwe.

De leukste natuurspeurtochten rondom de Veluwe

De natuur heeft heel veel te bieden, maar eerlijk is eerlijk: de kinderen staan niet altijd te springen om weer te gaan wandelen. Wist je dat er heel veel leuke natuurspeurtochten op en rondom de Veluwe zijn? Ideaal voor een mooie wandeling door de natuur met kinderen! Wedden dat ze nu wel mee willen?

Lammetjes kijken!

Yes, het voorjaar komt er weer aan! Overal worden al lammetjes geboren, zo lief! Komen jullie ook op kraamvisite bij de lammetjes? Wij hebben de schaapskooien in de regio op een rijtje gezet voor je.

De lekkerste ijssalons in en om Apeldoorn, Deventer en Zutphen!

Het zal je niet verbazen, maar mijn kids zijn gek op ijs. En wij natuurlijk ook! Helemaal geen straf dus om de lekkerste ijssalons in en om Apeldoorn, Deventer en Zutphen voor jullie op een rijtje te zetten.

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief