

Blogs & inspiratie
De grootste zandbak van Nederland: het Kootwijkerzand!
Gepubliceerd op 28 mei 2024
Emmers, scheppen en andere zandspeeltjes mee en je enorm vermaken in de grootste zandbak van Nederland! Dat is spelen op het Kootwijkerzand. Leent het weer zich niet voor urenlang spelen, relaxen en picknicken? Dan kun je ook heerlijk wandelen in en rondom het Kootwijkerzand.

Wij krijgen altijd een beetje vakantiegevoel van een bezoekje aan het Kootwijkerzand. Met mooi weer zijn er veel gezinnen op pad, voorzien van zandbak-gereedschap en een tas met lekkers. Is het weer te nat of te koud, dan leent het Kootwijkerzand zich absoluut goed voor een fijne wandeling door het bijzondere en mooie gebied.
Beklim eerst even de Zandloper, de nieuwe uitkijktoren van het Kootwijkerzand. De klim naar boven valt reuzemee, je hoeft slechts 4 trappen te nemen voor het adembenemende uitzicht over de vlakte en de bossen.
Zin om te wandelen? Er zijn verschillende wandelroutes. De langste is 16 kilometer, er is er één van 6 kilometer en handig als je met kinderen op stap bent, je kunt kiezen uit vier routes die ongeveer 3 kilometer lang zijn! Kom je met een buggy of wandelwagen, dan ga je niet ver komen op het Kootwijkerzand! Tip hiervoor is het Caitwickerzand, iets verderop, daar vind je een rolstoelpad dat natuurlijk ook heel geschikt is voor andere wieltjes!
Parkeren doe je het handigste aan de Houtvester van het Hoffweg. Vanaf de parkeerplaats loop je dan in een paar honderd meter, door het bos, naar de uitkijktoren toe.
Lees ook:
Alle blogs

Heerlijke herfstuitjes door heel Nederland
Wij hebben weer de leukste ideeën voor de herfstvakantie voor je verzameld. Voor binnen én buiten. Lekker actief of fijn ontspannen. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
Regen: 10x overdekte uitjes voor kinderen in Apeldoorn
Op een regenachtige dag toch even een uitstapje maken met de kinderen? Snappen we! Gelukkig is er ook heel veel te doen in Apeldoorn met regen. Wij verzamelden de leukste overdekte uitjes in Apeldoorn bij slecht weer. Lees snel onze tips!
Museumuitjes door heel Nederland
Klaar voor de herfstvakantie? Met deze museumtips en uitjes kun je eindeloos speuren en ontdekken. Ontdek de leukste musea door heel Nederland en maak van elke dag een avontuur, binnen én buiten!Meer inspiratie

Cinekid Festival 2025 MIMIK
's Werelds grootste mediafestival voor kinderen in de herfstvakantie! Kom jij ook langs?
Herfstspeurtocht
Speur deze herfst door het kasteelpark van Kasteel Cannenburch!
Herfstvakantie bij Vue
Deze herfstvakantie draaien er weer de leukste kinderfilms bij Vue Bioscoop Apeldoorn! Lees hier welke...
Speelgoed uit de jaren ’70
Dit is nostalgie: speelgoed uit de jaren '70 bij het Speelgoedmuseum in Deventer!
Halloween Street Jump (8+)
Vier Halloween bij Street Jump in Apeldoorn! Durf jij het aan?
Herfst in de Apenheul
Kom deze herfstvakantie éxtra voordeling aapjes kijken bij de Apenheul!
Spelletjesfans opgelet!
Ontdek de leukste spellen tijdens het Spellenspektakel in Jaarbeurs Utrecht 8 en 9 november
Op ontdekking bij het NMM
Ga deze vakantie op spannende lasergame-missie, test je camouflage-skills en speel erop los in de Xplore!
Herfstvakantie bij Gigant
Deze herfstvakantie draaien er weer super leuke kinderfilms bij Gigant, kom ook langs!
Dolfje Weerwolfje en Foeksia de Miniheks (5+)
Laat je meevoeren in een wereld vol magie, muziek en vriendschap!
Heerlijke herfst op Verwolde
Tussen zaterdag 18 en zondag 26 oktober viert huis Verwolde de herfst met extra activiteiten voor kids!