Blogs & inspiratie
Klimbos Veluwe, superstoer klimmen en klauteren!
Gepubliceerd op 28 mei 2024
Op een heerlijk zonnige woensdagmiddag bracht mamablogger Stéphanie met haar kids Mees en Saar (beide 8) en vriendin Yinthe (7 jaar) een bezoekje aan Klimbos Veluwe.
“Mam… ik vind het toch best wel spannend….., maar ik vind het ook vooral heel leuk!”. Mijn kinderen zijn behoorlijk zenuwachtig zodra we in de auto stappen richting het Klimbos! Bij aankomst worden we heel vriendelijk ontvangen door Lisanne en direct start met een stevige uitleg over hoe het allemaal in z’n werk gaat. We worden in gordels gehesen en ik word door mijn kinderen uitgelachen, ze vinden namelijk dat mijn gordel op een luier lijkt. Wat ze nog niet weten is dat ze straks nog veel harder kunnen lachen om hun moeder 🙂
Onder begeleiding starten we met een proefroute. Het is even puzzelen met het aankoppelen van de haak en de tokkel, maar het lukt en we roetsjen het eerste stukje! We kunnen na het oefentraject door naar de 3 routes die speciaal geschikt zijn voor kinderen vanaf 7 jaar en een reikhoogte hebben van 1.30 mtr.

De junior-routes geel, paars en oranje zijn mooi opgebouwd qua uitdagingen en ongemerkt doen de kinderen steeds moeilijkere dingen en gaat het parcours stiekem steeds hoger. Via touwen, netten, wiebelende planken, ladders en tokkelbanen gaan de kinderen geen uitdaging uit de weg. Ik bewonder hun klimtechniek en zorgvuldigheid. Het begint bij mij nu ook te kriebelen en ik besluit de laatste route met ze mee te doen!
En dat heb ik geweten… lieve help, wat is dit hard werken en sommige dingen zijn echt wel eng! Waarom wilde ik ook al weer voorop? Na een tijdje zie ik achter me een rijtje kinderen wachten tot ‘die moeder’ eindelijk aan de overkant is! En mijn kinderen hebben dikke lol om mij! Maar na het parcours, een half uur zwoegen verder, ben ik wel onwijs trots op mezelf en eigenlijk nog meer op de kinderen, want die doen dit ook allemaal maar even. Maar vooral…. wat was dit tof zeg!

Na deze overwinning ben ik wel toe aan een kop thee en de kinderen willen uiteraard ijs! En na de versnapering staan ze direct weer te trappelen om de tweede ronde te doen. Ik laat het nu even voor gezien, ik bereid me vast voor op de spierpijn van morgen! Maar de kinderen genieten nog even door en eindigen de geweldige klimmiddag met een vrije val van maar liefst 18 meter!Â

Na 2,5 uur klimmen gaan we tot grote teleurstelling van de kinderen naar huis. Wat was dit een heerlijke middag, echt een aanrader. En je snapt het al… mijn kinderen weten nu ook direct waar het kinderfeestje gevierd moet worden!
Lees ook:
Alle blogs
De leukste tips bij recreatiegebied Veluwe aan Zee
Strand Horst en Strand Nulde zijn in regio Amersfoort bekende locaties en populair bij veel gezinnen en watersportliefhebbers. Dat je bij deze recreatiegebieden van Leisurelands kan zwemmen en surfen is bij de meesten wel bekend, maar wist je dat de stranden nu een nieuwe naam hebben: ‘Veluwe aan Zee’.
26x zomeruitjes met kids door heel Nederland
Van paleizen en musea tot waterpret, theater en avontuurlijke doe-uitjes: ontdek 26 favoriete zomeruitjes voor gezinnen door heel Nederland.
Muziekzomer Gelderland met kinderen
Ontdek samen hoe leuk klassieke muziek kan zijn! Tijdens Muziekzomer Gelderland genieten jullie van vrolijke familievoorstellingen en concerten door jong muzikaal talent.ÂMeer inspiratie
Onze nieuwsbrief ontvangen?
Wil jij onze nieuwsbrief ontvangen? De leukste en handigste tips nu ook in je mailbox!
Zomervakantie bij Vue Apeldoorn
Deze zomervakantie draaien er weer de leukste kinderfilms bij Vue Bioscoop Apeldoorn!
22x zomeruitjes
Zomervakantie = samen herinneringen maken! Wij hebben de leukste zomeruitjes voor je verzameld.
Zomer op Kasteel Cannenburch
Beleef een zomer vol speurtochten, rondleidingen en bijzondere ontmoetingen bij Kasteel Cannenburch!
Op ontdekkingsreis in de zomervakantie
Ga op avontuur bij het Nationaal Militair Museum en doe mee met de stoere activiteiten
Zomer bij Huis Verwolde
Ontdek deze zomer speurtochten, workshops en natuurexpedities bij Huis Verwolde in Laren!
Zomervakantie bij MIMIK
Films, knutselen en een gezellig pyjamaontbijt. Deze zomervakantie is er van alles te beleven bij MIMIK!