Blogs & inspiratie
Klimbos Veluwe, superstoer klimmen en klauteren!
Gepubliceerd op 28 mei 2024
Op een heerlijk zonnige woensdagmiddag bracht mamablogger Stéphanie met haar kids Mees en Saar (beide 8) en vriendin Yinthe (7 jaar) een bezoekje aan Klimbos Veluwe.
“Mam… ik vind het toch best wel spannend….., maar ik vind het ook vooral heel leuk!”. Mijn kinderen zijn behoorlijk zenuwachtig zodra we in de auto stappen richting het Klimbos! Bij aankomst worden we heel vriendelijk ontvangen door Lisanne en direct start met een stevige uitleg over hoe het allemaal in z’n werk gaat. We worden in gordels gehesen en ik word door mijn kinderen uitgelachen, ze vinden namelijk dat mijn gordel op een luier lijkt. Wat ze nog niet weten is dat ze straks nog veel harder kunnen lachen om hun moeder 🙂
Onder begeleiding starten we met een proefroute. Het is even puzzelen met het aankoppelen van de haak en de tokkel, maar het lukt en we roetsjen het eerste stukje! We kunnen na het oefentraject door naar de 3 routes die speciaal geschikt zijn voor kinderen vanaf 7 jaar en een reikhoogte hebben van 1.30 mtr.

De junior-routes geel, paars en oranje zijn mooi opgebouwd qua uitdagingen en ongemerkt doen de kinderen steeds moeilijkere dingen en gaat het parcours stiekem steeds hoger. Via touwen, netten, wiebelende planken, ladders en tokkelbanen gaan de kinderen geen uitdaging uit de weg. Ik bewonder hun klimtechniek en zorgvuldigheid. Het begint bij mij nu ook te kriebelen en ik besluit de laatste route met ze mee te doen!
En dat heb ik geweten… lieve help, wat is dit hard werken en sommige dingen zijn echt wel eng! Waarom wilde ik ook al weer voorop? Na een tijdje zie ik achter me een rijtje kinderen wachten tot ‘die moeder’ eindelijk aan de overkant is! En mijn kinderen hebben dikke lol om mij! Maar na het parcours, een half uur zwoegen verder, ben ik wel onwijs trots op mezelf en eigenlijk nog meer op de kinderen, want die doen dit ook allemaal maar even. Maar vooral…. wat was dit tof zeg!

Na deze overwinning ben ik wel toe aan een kop thee en de kinderen willen uiteraard ijs! En na de versnapering staan ze direct weer te trappelen om de tweede ronde te doen. Ik laat het nu even voor gezien, ik bereid me vast voor op de spierpijn van morgen! Maar de kinderen genieten nog even door en eindigen de geweldige klimmiddag met een vrije val van maar liefst 18 meter!Â

Na 2,5 uur klimmen gaan we tot grote teleurstelling van de kinderen naar huis. Wat was dit een heerlijke middag, echt een aanrader. En je snapt het al… mijn kinderen weten nu ook direct waar het kinderfeestje gevierd moet worden!
Lees ook:
Alle blogs
Lammetjes kijken!
Yes, het voorjaar komt er weer aan! Overal worden al lammetjes geboren, zo lief! Komen jullie ook op kraamvisite bij de lammetjes? Wij hebben de schaapskooien in de regio op een rijtje gezet voor je.
Leuke wandelroutes met de hond
Wij wandelen veel en ontdekken graag nieuwe plekjes. Hoe fijn is het als én de kids lekker kunnen rennen, klimmen en ravotten én de hond lekker los mag lopen. Hieronder vind je onze favoriete plekjes in en om Apeldoorn, Deventer en de Veluwe.
Carnavalsoptochten rondom Apeldoorn en Deventer
Naar het zuiden voor carnaval? Nee joh! In onze omgeving hebben we genoeg leuke carnavalsoptochten. Klaar voor een feestje? We hebben de optochten voor je op een rijtje gezet.Meer inspiratie
Captain Fantastic (8+)
Muzikale familievoorstelling van HNTjong over opvoeden buiten de lijntjes en één zijn met de natuur!
Familiefilms in de voorjaarsvakantie
Samen naar de film bij Cinemajestic in Zutphen in de voorjaarsvakantie!
Familiedag Maak je Myceliumnetwerk
Tijdens de voorjaarsvakantie is er een leuke Familiedag bij CODA!
Carnaval der dieren (4+)
La Llave Maestra brengt Carnaval der Dieren tot leven in Theater Orpheus!
Gamevacation bij CODA
Spelen, bouwen en ontdekken tijdens de voorjaarsvakantie in CODA Apeldoorn!
Kinderfilms in de voorjaarsvakantie
Samen naar de film bij GIGANT in Apeldoorn. Leuke films voor jong en oud!
Carnaval vieren
Gaan jullie carnaval vieren? Check dan hier het overzicht met alle carnavalsoptochten in de buurt!