Eropuit in de meivakantie bij het Gevangenismuseum
Meivakantie: boeiende gezinsactiviteiten in het Gevangenismuseum
Boevenbus Kids
Vanaf 18 april (tot en met 3 mei) rijdt er twee keer per dag een Boevenbus door Veenhuizen met een rondleiding speciaal voor kinderen (en hun begeleiders) tussen 4 – 12 jaar oud. Leer over het leven van de kinderen die opgroeiden in het gesloten gevangenisdorp Veenhuizen. De verhalen die je hoort zijn allemaal echt gebeurd, we hebben ze gehoord van de kinderen zelf; inmiddels zijn die rond de 80 jaar en vrijwilliger bij het Nationaal Gevangenismuseum. Wist je dat de Boevenbus vroeger echt gevangen door het dorp reed? De gedetineerden werden ermee naar hun werk gereden. En de kleinste kinderen mochten in de bus naar school.
De reguliere Boevenbus ritten en de rondleidingen door strafgevangenis De Rode Pannen zijn ook beschikbaar tijdens de meivakantie.
Tekenen onder de Tarp
Bij mooi weer kun je op de binnenplaats van het museum gezellig tekenen onder de tarp. Er ligt een super grote kleurplaat waar we met z’n allen iedere dag een nieuw kunstwerk van maken.
Meer info via de roze website button
Data:
- zaterdag 18 april 2026
- zondag 19 april 2026
- maandag 20 april 2026
- woensdag 22 april 2026
PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.
Nationaal Gevangenismuseum
Openingstijden
Zie websitePrijs
Zie websiteMeer inspiratie
Blogs & inspiratie
Alle blogs
3x DIY Paastakken, maar net even anders
Wat vliegt de tijd! Je zou het bijna vergeten, maar binnenkort is het Pasen. Om een beetje het Paasgevoel te krijgen hebben we 3 vrolijke paastak varianten bedacht. Net even anders en leuk om samen met de kinderen te maken.
Lammetjesdagen in Drenthe! Laat de lente beginnen!
Het zonnetje komt steeds vaker te voorschijn. Goed nieuws want in het voorjaar worden de lammetjes geboren. Om dat te vieren zijn er overal in Drenthe Lammetjesdagen! Bewonder de super schattige lammetjes met het hele gezin. Een tof uitje in de lente.
Lente: 11x leuke dingen om buiten te doen met kinderen
Na de lange wintermaanden hebben we de binnenmuren van ons huis wel genoeg gezien. In de lente willen we graag naar buiten. De eerste zonnestralen pakken, het eerste ijsje eten en genieten van bloesem en lammetjes. Hieronder lees je 11 lente-uitjes om buiten te doen met je kinderen.