Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Herfstvakantie: boeiende gezinsactiviteiten in het Gevangenismuseum

Wil je iemand in de boeien slaan, je verstoppen in een oude cel, of met een oude Boevenbus mee?

Herfstvakantie: boeiende gezinsactiviteiten in het Gevangenismuseum
Voor kinderen is er van alles te doen en te ontdekken in en rondom het Gevangenismuseum. Wil je iemand in de boeien slaan, je verstoppen in een oude cel, of met een oude Boevenbus mee? Ben je benieuwd hoe een moderne gevangeniscel eruitziet? Bij hun mag je overal in!

Tijdens de herfstvakantie staan er ook extra veel gezinsactiviteiten op het programma. Doe mee met onze speciale herfstspeurtocht of sluit aan bij het bijzondere evenement De Verhalenavond. Deze activiteiten zijn ook onderdeel van de Maand van de Geschiedenis en Oktober Kindermaand.

Extra gezinsactiviteiten in de herfstvakantie

In de herfstvakantie biedt het Gevangenismuseum nog meer activiteiten voor gezinnen. De hele maand oktober kunnen kinderen op avontuur met een spannende digitale speurtocht Kraak de Code op hun eigen smartphone. Na afloop wacht er een lekkere verrassing in ons museumrestaurant!

Daarnaast organiseren ze een speciale herfstspeurtocht met het thema ‘Spelen in de natuur’. Hierbij verzamel je onderweg materialen die je later in de knutselruimte kunt gebruiken om iets moois te maken.

Het Nationaal Gevangenismuseum Veenhuizen

Het Gevangenismuseum is gevestigd in het enige overgebleven onvrije gesticht van de Koloniën van Weldadigheid, UNESCO Werelderfgoed sinds 2021. Het museum vertelt verhalen van vroeger en nu over armoede, misdaad en straf en biedt zowel vaste als tijdelijke tentoonstellingen binnen deze thema’s.

Naast de extra activiteiten in de vakanties zijn er veel boeiende activiteiten voor jong en oud te doen. Stap in de oude Boevenbus voor een rit door Veenhuizen of ontdek de beruchte voormalige strafgevangenis De Rode Pannen. Voor kinderen zijn er twee interactieve speurtochten. Jongere speurneuzen gaan op pad met Lange Leo, terwijl kinderen tussen de 7 en 12 jaar de geheimzinnige Vloek van Veenhuizen kunnen ontrafelen. Ook is er een echte Klauterbajes op de binnenplaats.

Meer info? Klik op de roze website button

 

Herfstvakantie

Nationaal Gevangenismuseum

Oude Gracht 1

9341 AA Veenhuizen

Mail direct

Mail direct naar Nationaal Gevangenismuseum

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Hiep Hap Hoera!

Tijdens de herfstvakantie staat bij Natuurmuseum Fryslan alles in het teken van duurzaam eten!

Herfstvakantie: boeiende gezinsactiviteiten in het Gevangenismuseum

Wil je iemand in de boeien slaan, je verstoppen in een oude cel, of met een oude Boevenbus mee?

KinderTheaterFestival, hét festival voor kinderen in De Tamboer

Dit jaar de Jeugdtheaterdag in een nieuw jasje met een nieuwe naam: KinderTheaterFestival.

Verhalenavond

Luister naar drie meeslepende, grappige en soms griezelige verhalen over de gevangenis en de kinderen.

Uitgelicht

Ontdek de geschiedenis

7x HomeMade recepten voor Halloween: Leuk en makkelijk!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

16x Herfstvakantieuitjes in Drenthe. Wat gaan jullie doen?

Ben jij even blij dat je in Drenthe woont of op vakantie bent! Want er is zo veel te doen in deze provincie in de herfstvakantie. Kinderworkshops, theatervoorstellingen, wandelingen door de bossen, museum bezoeken of lekker zwemmen! Vervelen is geen optie!

Heerlijke herfstuitjes door heel Nederland

Wij hebben weer de leukste ideeën voor de herfstvakantie voor je verzameld. Voor binnen én buiten. Lekker actief of fijn ontspannen. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!

Museumuitjes door heel Nederland

Klaar voor de herfstvakantie? Met deze museumtips en uitjes kun je eindeloos speuren en ontdekken. Ontdek de leukste musea door heel Nederland en maak van elke dag een avontuur, binnen én buiten!

Herfst! 19x leuke dingen om te doen

De herfst is hét seizoen om met kinderen de natuur in te gaan. De grond ligt vol met kastanjes, oranje bladeren en andere herfstschatten: perfect voor kleine verzamelaars. Houd het herfstweer je binnen? Wij hebben ook een heleboel herfstige thuistips voor je!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief