Blogs & inspiratie
IJsbellen maken | Een winters kunstwerk van bellen
Gepubliceerd op 6 januari 2025
Een winters kunstwerk van bellen. Met dit stappenplan maak je ze zelf.
De besneeuwde straten en ijspegels aan de daken zijn eigenlijk al kunst op zich, maar met deze mooie bellen kun je het winterse uitzicht nog mooier maken!
Dit heb je nodig:
– 100 gram suiker
– 2 eetlepels water
– 1,5 kopje water
– 1,5 kopje afwasmiddel
– 1 leeg potje bellenblaas
Aan de slag!
1. Maak eerst suikersiroop door de suiker te mengen met de 2 eetlepels water.
2. Meng dan het water en afwasmiddel door de suikersiroop.
3. Giet het mengsel in een leeg potje bellenblaas.
4. Laat het goed afkoelen. Zet je flesje met sop bijvoorbeeld al eerder buiten, zodat het goed koud wordt.
5. Blazen maar!
Lukt het niet meteen? Laat je bellenblaas nog verder afkoelen. Zet het flesje met sop al eerder buiten zodat het goed koud wordt, maar nog net niet bevriest! En hoe hoger je de bellen blaast, hoe groter de kans op prachtige ijsbellen. Ook leuk: bellen in kleur! Met een drupje limonadesiroop in de bellenblaas krijgen je bellen een nieuw tintje.
Meer winter inspiratie? Klik op de roze website button
Lees ook:
Alle blogs
TIP! Een regenachtige dag redden in de vakantie!
Daar is het weer, het typisch Nederlandse regenachtige weer waar we allemaal bekend mee zijn. Maar laat de regen je humeur niet verpesten! Het is tijd om de kids op te vrolijken met een geweldig dagje uit waar ze dol op zullen zijn. Ontdek hier de leukste eropuit binnen tips samen met de kids!
De 8x binnenspeeltuinen in Drenthe!
Dit zijn de 8x leukste binnenspeeltuinen en trampolineparken om te bezoeken, in Drenthe! Weer of geen weer!
Voorjaarsvakantie tips en uitjes in Drenthe!
De voorjaarsvakantie staat voor de deur, we mogen er gelukkig weer lekker op uit én er is weer allerlei leuks te doen! Hieronder hebben wij onze favoriete uitjes in de voorjaarsvakantie voor je op een rijtje gezet.Meer inspiratie
Welkom in de Middeleeuwen (8+)
Stap in de tijdmachine en reis mee naar de woeste, wonderlijke en vooral waanzinnige Middeleeuwen!
Kinderfilm Charlie The Wonderdog
Een vrolijke kinderfilm vol avontuur en vriendschap!
Winterwandeling boswachter
Winterwandeling met de boswachter
OERRR Nestkastjes maken
OERRR Nestkastjes maken
Voorjaarsvakantie: boeiende gezinsactiviteiten
Wil je iemand in de boeien slaan, je verstoppen in een oude cel, of met een oude Boevenbus mee?
Voorjaar bij de Drentse Koe
Weer of geen weer! Voorjaars activiteiten bij de Drentse Koe deze krokusvakantie! Ontdek ze hier!
Voorjaarsvakantie theater de Tamboer
Ontdek de leukste theatervoorstellingen in de voorjaarsvakantie bij theater de Tamboer in Hoogeveen.