Blogs & inspiratie
IJsbellen maken | Een winters kunstwerk van bellen
Gepubliceerd op 6 januari 2025
Een winters kunstwerk van bellen. Met dit stappenplan maak je ze zelf.
De besneeuwde straten en ijspegels aan de daken zijn eigenlijk al kunst op zich, maar met deze mooie bellen kun je het winterse uitzicht nog mooier maken!
Dit heb je nodig:
– 100 gram suiker
– 2 eetlepels water
– 1,5 kopje water
– 1,5 kopje afwasmiddel
– 1 leeg potje bellenblaas
Aan de slag!
1. Maak eerst suikersiroop door de suiker te mengen met de 2 eetlepels water.
2. Meng dan het water en afwasmiddel door de suikersiroop.
3. Giet het mengsel in een leeg potje bellenblaas.
4. Laat het goed afkoelen. Zet je flesje met sop bijvoorbeeld al eerder buiten, zodat het goed koud wordt.
5. Blazen maar!
Lukt het niet meteen? Laat je bellenblaas nog verder afkoelen. Zet het flesje met sop al eerder buiten zodat het goed koud wordt, maar nog net niet bevriest! En hoe hoger je de bellen blaast, hoe groter de kans op prachtige ijsbellen. Ook leuk: bellen in kleur! Met een drupje limonadesiroop in de bellenblaas krijgen je bellen een nieuw tintje.
Meer winter inspiratie? Klik op de roze website button
Lees ook:
Alle blogs
De 10x leukste speelbossen
Wij en de kids worden altijd blij van buiten! Ontdek de 10x leukste (bos)speeltuinen en belevingspaden in Drenthe!
18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!
Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
5x Kidsproof musea in Drenthe
Drenthe is rijk aan geschiedenis en hebben dan ook een aantal toffe musea voor kinderen. Daarom hebben wij onze 5 favorieten op een rijtje gezet voor je. Genoeg inspiratie voor de regenachtige dagen of een gezellig uitje met het hele gezin tijdens de vakantie!Meer inspiratie
Miramar opent haar deuren weer
Een nieuwe tentoonstelling | 70 jarig jubileum Warners Wondere Wereld
Eropuit in de meivakantie bij het Gevangenismuseum
Meivakantie: boeiende gezinsactiviteiten in het Gevangenismuseum
The WIZ Emmen
De jonge Dorothy wordt door een tornado naar Oz wordt meegevoerd. Reis je mee?