Drukkerij Museum
Een levendig grafisch museum in de oude drukkerijstrad Meppel. Heden ontmoet verleden.
In het Drukkerijmuseum kan je samen met de kids, kennis maken met de geschiedenis van het drukken van tekst en het vermenigvuldigen daarvan. Zoals het handzetten met loden letters en het machinezetten. Daarnaast worden er diverse druktechnieken zoals: hoogdruk, steendruk, zeefdruk en offsetdruk gedemonstreerd.
Voor de kinderen (vanaf 4 jaar) is er altijd een leuke speurtocht te doen door het museum heen. Onderweg zijn er diverse activiteiten en op de diverse afdelingen waar vrijwilligers aan het werk zijn, kan er ook iets zelf gemaakt worden.
Drukkerij Museum Meppel
Kleine Oever 11
7941 BK Meppel
Prijs
Volwassenen € 6,50 (incl. koffie of thee) Kind € 4,50 (incl. warme choco of limonade)Toon op kaart
Lijstjes voor Drenthe
Meer inspiratie
Wandelen op het Plankenpad
Het plankenpad in Nationaal Park Dwingelderveld! Ontdek de familie wandelroute hier!
Tof Belevingsbos!
Een leuk speel-, doe-, wandel,- en belevingsbos in Gemeente De Wolden! Belevingsbos Kerkenveld!
Avontuurlijk verhaal en pad
Het Houten Pad van Theodoor is niet alleen een verhaal over een avontuurlijk varkentje, maar ook een pad!Blogs & inspiratie
Alle blogs
10x Gemakkelijke kersthapjes
Onze collega Annemarie deelt in haar blog haar Top 10 favoriete 'Hoe-overleef-ik-het-kerstdiner-op-school?'-recepten!
13x warme chocolademelk
Bij herfstweer denken we aan regen, gure wind én daarna warme choco! Met deze leuke variaties op dit klassieke drankje zijn jullie zo opgewarmd. Tip: laat de kinderen elk hun favoriet kiezen en zelf maken.
5x Kidsproof musea in Drenthe
Drenthe is rijk aan geschiedenis en hebben dan ook een aantal toffe musea voor kinderen. Daarom hebben wij onze 5 favorieten op een rijtje gezet voor je. Genoeg inspiratie voor de regenachtige dagen of een gezellig uitje met het hele gezin tijdens de vakantie!
10x Kerst knutsels
Je hoeft niet handig of creatief te zijn om leuke kerstversieringen te maken. En het leukste blijft toch om dit samen met je kind(eren) te doen. Gezellig aan de keukentafel met verf, lijn, glitters en knutselmaterialen. Wij hopen je met onderstaande voorbeelden te inspireren.