Het bos ontwaakt
Het bos ontwaakt! | Help mee met onderzoek in het Oerbos van het Hunebed centrum
Het bos ontwaakt! | Help mee met onderzoek in het Oerbos
Het Hunebedcentrum heeft een eigen Tiny Forest, een stukje bos dat helemaal ‘OER’ mag zijn. Er staan verschillende planten en bomen die in de prehistorie ook al in Drenthe voor kwamen. Maar wat zijn de voordelen van dit soort bosjes nou eigenlijk? En welk effect heeft dat op de omgeving? Dat gaan we graag samen met jullie meten op woensdag 14 & 21 februari in Tiny Forest ‘Het Oerbos’. We zullen metingen uitvoeren op gebied van: biodiversiteit (vlinders, bestuivers en bodemdiertjes), CO2 opslag, waterberging en verkoeling. De metingen zijn snel, simpel en vooral heel erg leuk. Iedereen kan meedoen, van alle leeftijden!
Praktisch
Je kunt op woensdag 14 & 21 februari meedoen tussen 11:00 en 16:00. Het gaat om een inloopactiviteit en je mag meedoen zo lang je wilt.
Data:
Helaas, dit evenement is voorbij. Bekijk onze uitagenda voor leuke uitjes in de toekomst.
Lijstjes voor Drenthe
Meer inspiratie
Blogs & inspiratie
Alle blogs
13x warme chocolademelk
Bij herfstweer denken we aan regen, gure wind én daarna warme choco! Met deze leuke variaties op dit klassieke drankje zijn jullie zo opgewarmd. Tip: laat de kinderen elk hun favoriet kiezen en zelf maken.
10x Kerst knutsels
Je hoeft niet handig of creatief te zijn om leuke kerstversieringen te maken. En het leukste blijft toch om dit samen met je kind(eren) te doen. Gezellig aan de keukentafel met verf, lijn, glitters en knutselmaterialen. Wij hopen je met onderstaande voorbeelden te inspireren.
5x Kidsproof musea in Drenthe
Drenthe is rijk aan geschiedenis en hebben dan ook een aantal toffe musea voor kinderen. Daarom hebben wij onze 5 favorieten op een rijtje gezet voor je. Genoeg inspiratie voor de regenachtige dagen of een gezellig uitje met het hele gezin tijdens de vakantie!
10x Gemakkelijke kersthapjes
Onze collega Annemarie deelt in haar blog haar Top 10 favoriete 'Hoe-overleef-ik-het-kerstdiner-op-school?'-recepten!