Het bos ontwaakt
Het bos ontwaakt! | Help mee met onderzoek in het Oerbos van het Hunebed centrum
Het bos ontwaakt! | Help mee met onderzoek in het Oerbos
Het Hunebedcentrum heeft een eigen Tiny Forest, een stukje bos dat helemaal ‘OER’ mag zijn. Er staan verschillende planten en bomen die in de prehistorie ook al in Drenthe voor kwamen. Maar wat zijn de voordelen van dit soort bosjes nou eigenlijk? En welk effect heeft dat op de omgeving? Dat gaan we graag samen met jullie meten op woensdag 14 & 21 februari in Tiny Forest ‘Het Oerbos’. We zullen metingen uitvoeren op gebied van: biodiversiteit (vlinders, bestuivers en bodemdiertjes), CO2 opslag, waterberging en verkoeling. De metingen zijn snel, simpel en vooral heel erg leuk. Iedereen kan meedoen, van alle leeftijden!
Praktisch
Je kunt op woensdag 14 & 21 februari meedoen tussen 11:00 en 16:00. Het gaat om een inloopactiviteit en je mag meedoen zo lang je wilt.
Data:
Helaas, dit evenement is voorbij. Bekijk onze uitagenda voor leuke uitjes in de toekomst.
Lijstjes voor Drenthe
Meer inspiratie
Kerstvakantie in het Gevangenismuseum
Kom deze kerstvakantie naar het Gevangenismuseum en ontdek de leuke activiteiten!
Ontmoet een oermens!
Kerstvakantie bij het Hunebedcentrum: Ontmoet een oermens!
Op avontuur in het Universiteitsmuseum
Ontdek in de kerstvakantie de wetenschap in de knutsel- en experimentenzaal in het Universiteitsmuseum.Blogs & inspiratie
Alle blogs
24x leuke kerstvakantie-uitjes door heel NL
Lichtjeswandelingen, versierde kastelen, extra activiteiten in musea en mooie voorstellingen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de kerstvakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
23 tips voor een knallend Oud & Nieuw met kinderen!
Met deze 23 tips voor Oud & Nieuw, maak je er zeker een gezellig feestje van met de kinderen.
13x warme chocolademelk
Bij herfstweer denken we aan regen, gure wind én daarna warme choco! Met deze leuke variaties op dit klassieke drankje zijn jullie zo opgewarmd. Tip: laat de kinderen elk hun favoriet kiezen en zelf maken.