Het bos ontwaakt
Het bos ontwaakt! | Help mee met onderzoek in het Oerbos van het Hunebed centrum
Het bos ontwaakt! | Help mee met onderzoek in het Oerbos
Het Hunebedcentrum heeft een eigen Tiny Forest, een stukje bos dat helemaal ‘OER’ mag zijn. Er staan verschillende planten en bomen die in de prehistorie ook al in Drenthe voor kwamen. Maar wat zijn de voordelen van dit soort bosjes nou eigenlijk? En welk effect heeft dat op de omgeving? Dat gaan we graag samen met jullie meten op woensdag 14 & 21 februari in Tiny Forest ‘Het Oerbos’. We zullen metingen uitvoeren op gebied van: biodiversiteit (vlinders, bestuivers en bodemdiertjes), CO2 opslag, waterberging en verkoeling. De metingen zijn snel, simpel en vooral heel erg leuk. Iedereen kan meedoen, van alle leeftijden!
Praktisch
Je kunt op woensdag 14 & 21 februari meedoen tussen 11:00 en 16:00. Het gaat om een inloopactiviteit en je mag meedoen zo lang je wilt.
Data:
Helaas, dit evenement is voorbij. Bekijk onze uitagenda voor leuke uitjes in de toekomst.
Lijstjes voor Drenthe
Meer inspiratie
Stoofperenfeest
De Perenpluk in Ruinerwold! Naast plukken ook een fijne brocante markt en leuke activiteiten!
Verhalenavond
Luister naar meeslepende, grappige en soms griezelige verhalen over de gevangenis en de kinderen.
De Proefkeuken en de WC van tijd 8+
Een energieke en hilarische voorstelling voor nieuwsgierige kinderen en hun (groot)oudersUitgelicht
Blogs & inspiratie
Alle blogs
Kabouters uitjes & paden Drenthe
Lekker een dagje op pad met jouw kabouter? Kabouterpaden en uitjes zijn een echte hit! Spot samen alle rode puntmutsen tijdens deze vrolijke natuurwandelingen en uitjes. De kabouters zitten goed verstopt, maar met een goede speurneus en knapzak kunnen jullie ze vast vinden!
De 10x leukste speelbossen
Wij en de kids worden altijd blij van buiten! Ontdek de 10x leukste (bos)speeltuinen en belevingspaden in Drenthe!
Eropuit met je peuter & kleuter
Met je kleintje eropuit? Een 2-, 3-, 4 of 5-jarige de grote wereld laten ontdekken levert mooie momenten én herinneringen voor later op! We hebben een aantal héle leuke peuter-, kleuter- en dreumes uitjes verzameld, speciaal voor jonge kinderen in de leeftijd 2 tot 5 jaar. Zodat jij en je kleine mannetje of vrouwtje mooie herinneringen kunnen gaan maken!