
Het Blauwe Meer
Het Blauwe Meer een geliefde plek om te zonnen en te zwemmen!
Het Blauwe meer is zandwinplaats van de steenfabriek te Smilde, gelegen in een prachtig natuurgebied. Na vele tientallen jaren waarin de zandzuigers onafgebroken hun werk deden, ontstond het Blauwe Meer. In het zand van het Blauwe Meer komt plaatselijk glauconiet voor, een mineraal met een donkergroene kleur. Samen met de diepte zorgt dit voor de blauwgroene kleur van het meer.
Het Blauwe Meer een geliefde plek om te zonnen en te zwemmen. Maar dit zwemwater is minder geschikt voor kleine kinderen, vanwege steile kanten en de diepte van het water. Een klein gedeelte bij de ingang via Geeuwenbrug, is afgezet voor de ongeoefende zwemmer. Toegangskaarten zijn verplicht en verkrijgbaar bij de kiosk aan de ingang van het Blauwe Meer. Deze ingang en een ruime parkeerplaats zijn te bereiken via Geeuwenbrug.
Let op: Deze bijzondere plek wordt goed beheerd en beschermd en er wordt dan ook een kleine bijdrage gevraagd als entree. (Alleen pinnen)
Het Blauwe Meer
Prijs
Entree dagkaarten:Vanaf 6 t/m 11 jaar €1.50
Vanaf 12 jaar €3
Alleen pin!
Meer inspiratie


Mees Kees: De husselrace (7+)
Een nog grotere, interactieve, muzikale voorstelling voor het hele gezin bij Theater de Tamboer.
KinderTheaterFestival, hét festival voor kinderen in De Tamboer
Dit jaar de Jeugdtheaterdag in een nieuw jasje met een nieuwe naam: KinderTheaterFestival.
Storyworld
Storyworld is het stoerste en leukste museum voor strips, animatie en games!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Herfst! 19x leuke dingen om te doen
De herfst is hét seizoen om met kinderen de natuur in te gaan. De grond ligt vol met kastanjes, oranje bladeren en andere herfstschatten: perfect voor kleine verzamelaars. Houd het herfstweer je binnen? Wij hebben ook een heleboel herfstige thuistips voor je!
Museumuitjes door heel Nederland
Klaar voor de herfstvakantie? Met deze museumtips en uitjes kun je eindeloos speuren en ontdekken. Ontdek de leukste musea door heel Nederland en maak van elke dag een avontuur, binnen én buiten!
Heerlijke herfstuitjes door heel Nederland
Wij hebben weer de leukste ideeën voor de herfstvakantie voor je verzameld. Voor binnen én buiten. Lekker actief of fijn ontspannen. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!