Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Sprookjestuinen van Drenthe

Het kindertheaterfestival De Sprookjestuinen van Drenthe!

Kindertheaterfestival De Sprookjestuinen van Drenthe

Kom en laat je betoveren!

Op In het Pinksterweekend, op zondag 8 en maandag 9 juni 2025, is het festival in Dwingeloo en Diever en zaterdag 12 en zondag 13 juli 2025 worden verschillende locaties rondom Havelte en Uffelte omgetoverd tot betoverende Sprookjestuinen. In elke tuin kun je genieten van een sprookjesachtige theatervoorstelling van ongeveer een half uur. Er is van alles te beleven: ontmoet regenboogfeeën, ga op zoek naar een kikker, los een woordpuzzel op, kleur een kleurplaat of doe mee aan een speurtocht.

Programma voorstellingen (zowel zaterdag als zondag om 13.00, 14.30 en 16.00 uur):

-Ludiek – De Regenboogkabouter (alle leeftijden) – Theater Pierewaai
-De Uelenspieghel – Saar en Rinkel blijven thuis (2+) – Mizzemos
-De Tuinen van Tourmalijn – Tovervisje (3+) – De Zingende Zeemeerminnen
-De Blauwe Haan – Morgenrood (3+) – Prinses Kletskous & Prinses Sprakeloos
-Nummer 7 – Hennie en de verhalenmaker (3+) – Verder Vertellen Theater
-Maakplaats Drenthe – Martinus de Ridder; Verslaat de Draak! (4+) – Magisch Verhaal

Openingsfeest – zaterdag 12 juli van 10.00 tot 13.00 uur

Het Sprookjesweekend start feestelijk bij de schaapskooi van Toegangspoort Holtingerveld in Havelte. Kinderen kunnen dansen, knutselen, schminken en sprookjesfiguren ontmoeten. De prinses uit Letterland is er ook, samen met de Letterlutjes en de Zeven Regenboogfeeën.

Op de gezellige Sprookjesmarkt is van alles te koop: leuke hebbedingen, lekkere traktaties en sprookjesachtige verrassingen.

Kom en laat je betoveren! Meer info? Klik op de roze website button!

Data:

  • zaterdag 12 juli 2025
  • zondag 13 juli 2025

PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.

Meer inspiratie

Zomer in het Gevangenismuseum

Het Gevangenismuseum laat je vrij! Voor het hele gezin is er van alles te doen en te beleven in de zomer!

Zomer OERweekend bij Hunebedcentrum

Het Hunebedcentrum knalt uit haar voegen door de vele oermensen. De steentijd, ijzertijd en de bronstijd.

Zomer tip! Spelen bij de Drentse koe

Kom deze zomervakantie uren lang spelen bij de Drentse Koe in Ruinerwold.

Kids Zomervermaak Assen

Ontdek hier alles over het Kids Zomervermaak in Assen. Het leukste gratis kinderfestival in Drenthe!

Uitgelicht

Topografie oefenen in de vakantie

FunZone: oneindig veel binnenpret

Blogs & inspiratie

Alle blogs

18x Zomervakantie tips in Drenthe, wat gaan jullie doen?

Alsjeblieft 18x zonnige zomertips! Het is zover...de schoolbel gaat, de deuren zwaaien open en de kinderen komen huppelend naar buiten. Zes weken vakantie, heerlijk! Maar er zullen ook momenten zijn waarop ze zich vervelen. Denk dan nog even terug aan deze nieuwsbrief met tips.

Zomeruitjes door heel NL

Klaar voor de zomervakantie? Met deze uitjes en tips kan ie niet lang genoeg duren. Ontdek deze superleuke uitjes door heel Nederland en maak van elke dag een feestje, ook als het regent!

Eropuit, doen en beleven met kids in Drenthe!

Wist je dat Drenthe één van de puurste vakantiebestemmingen is in Nederland? Of je nu actief wilt genieten van de prachtige natuur of er een gezellig dagje op uit wilt, met je kinderen in Drenthe is van alles te beleven. Binnen en buiten en voor jong en oud. Wij verzamelden toffe tips om tijdens je vakantie in Drenthe te doen met de kids!

13X Spetterende openluchtbaden op een rij in Drenthe!

Met een heerlijke lange zomer voor deur, hebben wij de openluchtbaden in onze provonicie Drenthe voor je op een rijtje gezet! Check ze snel hieronder. Ken jij ze al? Allemaal? Veel spetter plezier!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief