Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Verhalenavond

Luister naar drie meeslepende, grappige en soms griezelige verhalen over de gevangenis en de kinderen.

Zin in een unieke night at the museum die je niet snel vergeet?

Luister op 18 oktober naar drie meeslepende, grappige en soms griezelige verhalen over de gevangenis en de kinderen in de kolonie.

Over boeven en gevangenissen zijn spannende verhalen te vertellen. Op verschillende plekken in het bajesdorp, omgeven door de prachtige natuur rondom Veenhuizen, hoor je over een bijzondere gebeurtenis in de geschiedenis. Wat hebben een strafgevangenis, een oude kerk en elektriciteit met elkaar te maken? Samen met een gids rijd je met de Boevenbus langs drie plekken door het landschap rondom het museum. Daar staan geboren vertellers klaar om je in te wijden in de geheimen van het gevangenisdorp. Hun verhalen zijn opwindend, grappig en ontroerend.

De verhalenavond is geschikt voor kinderen vanaf 7 jaar. Deze activiteit is onderdeel van de Maand van de Geschiedenis en Oktober Kindermaand.

Praktische informatie
Datum: 18 okt 2025
Tijdstip: 18:30 — 20:00
Locatie: Oude Gracht 1, 9341AA Veenhuizen
Kosten: Toegang is gratis voor kinderen van 7 t/m 12 jaar. Volwassenen: €5
Tickets: Binnenkort te koop

Data:

  • zaterdag 18 oktober 2025

PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.

Nationaal Gevangenismuseum

Openingstijden 18 okt
Mail direct

Mail direct naar Nationaal Gevangenismuseum

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer

Meer inspiratie

Herfstvakantie activiteiten

Kom naar het Hunebedcentrum deze herfstvakantie en ontdek hun (gratis) oer activiteiten!

Activiteiten Miramar Zeemuseum tijdens de herfstvakantie 

Maak je eigen schelpenlichtje, kom naar de open laboratoriumdag of naar de plasticsoepmiddag bij Miramar.

Hiep Hap Hoera!

Tijdens de herfstvakantie staat bij Natuurmuseum Fryslan alles in het teken van duurzaam eten!

Herfstvakantie: boeiende gezinsactiviteiten in het Gevangenismuseum

Wil je iemand in de boeien slaan, je verstoppen in een oude cel, of met een oude Boevenbus mee?

Uitgelicht

Samen terug in de tijd

7x HomeMade recepten voor Halloween: Leuk en makkelijk!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Herfst! 19x leuke dingen om te doen

De herfst is hét seizoen om met kinderen de natuur in te gaan. De grond ligt vol met kastanjes, oranje bladeren en andere herfstschatten: perfect voor kleine verzamelaars. Houd het herfstweer je binnen? Wij hebben ook een heleboel herfstige thuistips voor je!

16x Herfstvakantieuitjes in Drenthe. Wat gaan jullie doen?

Ben jij even blij dat je in Drenthe woont of op vakantie bent! Want er is zo veel te doen in deze provincie in de herfstvakantie. Kinderworkshops, theatervoorstellingen, wandelingen door de bossen, museum bezoeken of lekker zwemmen! Vervelen is geen optie!

Heerlijke herfstuitjes door heel Nederland

Wij hebben weer de leukste ideeën voor de herfstvakantie voor je verzameld. Voor binnen én buiten. Lekker actief of fijn ontspannen. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!

Museumuitjes door heel Nederland

Klaar voor de herfstvakantie? Met deze museumtips en uitjes kun je eindeloos speuren en ontdekken. Ontdek de leukste musea door heel Nederland en maak van elke dag een avontuur, binnen én buiten!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief