Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Nijntje museum in gebaren

Maak spelenderwijs kennis met de wereld van nijntje in Nederlandse Gebarentaal

Ontdek de wereld van nijntje en haar vriendjes in Nederlandse Gebarentaal en Nederlands met Gebaren. Tijdens dit programma neemt een dove spelbegeleider speciaal voor dove en slechthorende kinderen jullie mee op avontuur in het nijntje museum van 14.00 uur tot 15.15 uur. Daarna kan je nog de hele middag zelf op ontdekking gaan in het museum.
Nijntje museum in nederlandse gebarentaal kost niks extra’s, maar je hebt wel een ticket voor dit programma nodig om erbij te zijn.

De eerstvolgende edities in 2026 vinden plaats op:
– 27 juni
– 29 augustus
– 31 oktober
– 19 december

Over het museum

Het nijntje museum is de wereld in het klein. In tien themaruimtes ontdekken peuters en kleuters stap voor stap de wereld om hen heen met nijntje en haar vriendjes. De prentenboeken van Dick Bruna zijn de inspiratie voor deze ruimtes. Help mee met blaadjes vegen in de boerderij van jan, tel de peren aan de boom, pas een kimono in de winkel van betje big en fiets door de stad. Sluit je bezoek af met een nijntje boekje in de knusse leeszaal van nina.

Meer weten? Klik dan op de roze websitebutton.

Foto: van fotograaf Tascha.

PS: je vindt nog veel meer toegankelijke uitjes en tips in onze categorie ‘Inclusief’.

nijntje museum

Agnietenstraat 2

3512 XB Utrecht

Toon op kaart

Toegankelijke inspiratie

Mega Wandel Marathon

Dit wandelfeest is Arnhem is een gezellige toegankelijke dag waar iedereen welkom is!

Festival BuitenLOL 2026

Het is feest op De Kemphaan, want Stad & Natuur organiseert een toegankelijke buitenfestival!

Als eerste de leukste tips!

Volg ons op social media en ontvang gratis onze nieuwsbrief. Schrijf je snel in en laat je inspireren!

AUTSJ (4+)

Een voorstelling van Het Filiaal over omgaan met prikkels. Met weinig tekst, veel actie, dans en kungfu.

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Eropuit, doen en beleven met kids in Drenthe!

Wist je dat Drenthe één van de puurste vakantiebestemmingen is in Nederland? Of je nu actief wilt genieten van de prachtige natuur of er een gezellig dagje op uit wilt, met je kinderen in Drenthe is van alles te beleven. Binnen en buiten en voor jong en oud. Wij verzamelden toffe tips om tijdens je vakantie in Drenthe te doen met de kids!

Gratis Lentebucketlist met 35 tips

Wat hoort er volgens jou écht bij de lente? Lammetjes en tulpen komen vast als eerste bij je op. Maar er zijn nog zo veel meer activiteiten en dingen waarvan je lentekriebels krijgt. Je vindt ze alle 35 op de Kidsproof Lentebucketlist. Hieronder gratis te downloaden én leuk om met het gezin te doen.

De 10x leukste speelbossen

Wij en de kids worden altijd blij van buiten! Ontdek de 10x leukste (bos)speeltuinen en belevingspaden in Drenthe!

23 tips voor Pinksteren met kinderen

Met een lekker lang Pinksterweekend voor de deur hebben we weer 23 leuke tips voor uit & thuis verzameld. Van fietstochtjes tot cocktails en van fotoshoots tot uit eten. Allemaal leuk met kinderen. Fijne Pinksteren!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief