Blogs & inspiratie
All You Can Eid: een warme serie voor gezinnen!
Gepubliceerd op 5 februari 2026
Soms kijk je samen iets op tv en voel je meteen: dit is bijzonder. All You Can Eid is zo’n serie. Warm, spannend en verbindend, en perfect om samen met je kinderen te kijken en daarna nog even door te praten aan tafel.
All You Can Eid: samen kijken!
Vanaf zaterdag 14 februari t/m 14 maart zie je elke week om 18.35 uur op NPO Zapp (NPO 3) de nieuwe afleveringen van All You Can Eid. Als moeder raakte ik meteen gegrepen door het verhaal van de elfjarige Imani. Ze kijkt uit naar haar allereerste ramadan, maar ondertussen staat alles wat vertrouwd is op losse schroeven. Het familiebedrijf, een patisserie vol zoete herinneringen, dreigt te worden verkocht en een mysterieuze inbraak zorgt voor spanning.
Wat deze serie zo fijn maakt om samen te kijken, is de mix van avontuur en gevoel. Je ziet hoe vriendschap groeit, hoe een familie elkaar weer vindt en hoe bijzonder die ramadanperiode eigenlijk is. Net zoals kerstseries in december, voelt All You Can Eid als een moment om even bewust samen te zijn. Op de bank, met z’n allen.
👉 Benieuwd geworden? Deze link opent in een nieuwe tab
Een serie die verbindt en herkenning geeft
Ramadan draait om saamhorigheid, reflectie en aandacht voor elkaar. Dat voel je in elke aflevering. Samen met haar vriendin Damla, haar broer Sami en zijn vriend Hidde doet Imani er alles aan om haar familie én deze bijzondere maand te redden. De cast – met onder andere Lunah Tallou, Mamoun El Younoussi en Birgit Schuurman – maakt het verhaal levensecht en toegankelijk voor het hele gezin.
Wat ik mooi vind: deze serie laat kinderen kennismaken met een traditie die voor meer dan een miljoen mensen in Nederland heel belangrijk is, zonder uitleggerig te worden. Gewoon door mee te leven met een liefdevolle familie. Dat zorgt voor herkenning én nieuwe gesprekken aan tafel (ja, dat gebeurt echt).
Een toffe tip, die ik graag met je deel. Wij zijn altijd op zoek naar momenten om écht samen te zijn. Met een zwak voor series en verhalen die gesprekken op gang brengen en gezinnen dichter bij elkaar brengen. Ik deel graag tips die niet alleen leuk zijn om te doen of te kijken, maar ook iets losmaken – bij kinderen én bij ouders.
Ik ben benieuwd wat jullie ervan vinden!
Lees ook:
Alle blogs
De leukste terrasjes, lekker eten en buitenspelen met kids.
Zodra we de eerste zonnestralen voelen en de temperatuur iets omhoog gaat, zoeken we allemaal een fijn plekje om een drankje te drinken en waar de kids zich heerlijk kunnen vermaken.Wij hebben een paar restaurants met terras en een speeltuin voor je op een rijtje gezet in Eindhoven en omgeving. Dat wordt genieten!
Tof kinderfeestje bij Hollywood Entertainment Center Eindhoven
Onlangs mocht onze Kidsproof-reporter het kinderfeestje testen glowgolfen en simracen bij Hollywood Entertainment Center in Eindhoven. Een feestje vol plezier en actie. De kids hebben genoten van alle verrassingen.
11x De leukste pluktuinen in Noord-Brabant
Wat superleuk is om te doen samen met je kids, is fruit of bloemen plukken. Lekker wandelen en kletsen door de natuur en ondertussen de mooiste bloemen of het lekkerste fruit plukken. Meestal is er bij de pluktuin ook een terras waar je heerlijk kunt genieten van een cappuccino of limonade. Vaak zijn er ook dieren, speeltoestellen en andere activiteiten waar kinderen heel blij van worden.Wij hebben een heel handig overzicht gemaakt van pluktuinen in Noord-Brabant.
Meer inspiratie
Next Nature Museum
Enter Spaceship Earth
Dag van het Kasteel 2026
Het gehele Pinksterweekend staan kastelen en buitenplaatsen in de spotlights; dit jaar met thema LIEFDE!
GRIMM
Bekende sprookjes komen terug in een doldwaze hiphop-balletmix in het Parktheater