Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

3 x schattige herfstdiertjes van natuurlijke materialen

Gepubliceerd op 1 september 2025

Komen jouw kinderen ook altijd thuis met van die mooie herfstschatten? Nu de blaadjes van de bomen vallen is het prachtig weer om naar het park, bos of speeltuin te gaan. Daar liggen de mooiste herfstschatten zo voor het oprapen! Gekleurde bladeren, kastanjes, dennenappels, eikels, beukennootjes en nog veel meer.

Na een wandeling komen mijn kinderen altijd terug met jaszakken vol schatten uit het bos of park. Maar wat kun je er eigenlijk mee doen dan alleen ze te verzamelen? Na een tijdje liggen ze meestal bij ons te thuis verstoffen en worden ze uiteindelijk (in een onbewaakt moment) weggegooid.

Dochter van Kidsproof collega maakte deze schattige herfstdiertjes van haar vondsten. Leuk en makkelijk om samen met je kinderen te maken.


Lief rupsje  Deze link opent in een nieuwe tab
Dit lieve rupsje eet gelukkig niet je plantjes op en is gemaakt van mooie grote kastanjes. Natuurlijk kun je dit diertje ook maken van eikels die van de bomen zijn gevallen.


Een beer of rendier van kastanjes  Deze link opent in een nieuwe tab
Zijn ze niet schattig? Dit beertje of rendier maak je op een echte herfstdag als je samen met je kids buiten hebt gewandeld om daarna te knutselen met natuurlijke materialen. Superleuk, en de meeste kinderen zijn er dol op!

Veel plezier!

Deze mooie herfstmaterialen werden in het bos gevonden tijdens het wandelen. We hebben 10 leuke kindvriendelijke wandellocaties Deze link opent in een nieuwe tabvoor je op een rijtje gezet.

Lees ook:

Alle blogs

De leukste buitenspeeltuinen van Noord-Limburg vind je hier op Kidsproof Eindhoven

Deze 7 toffe buitenspeeltuinen liggen in Noord-Limburg. Iets buiten Eindhoven maar zeker de moeite waard. De kids zullen hier heel veel speelplezier beleven. Check vooraf altijd even de site van de speeltuin met de actuele openingstijden.

18x De Leukste Natuurspeeltuin in Noord-Brabant

Naar de speeltuin met de kids is altijd een goed idee! Wij hebben een overzicht gemaakt van de leukste natuurspeeltuinen in de Provincie Noord-Brabant!

4x trakteren op een unicorn

Razend populair, de unicorn. Daarom deze unicorn-traktaties, leuk om met je verjaardag uit te delen. In de klas of gewoon thuis. Ze zien er mooi uit, zijn ook nog eens ontzettend lekker en nummer 1 is ook nog eens helemaal trakatie-beleid proof!

Bouwen, programmeren en robots maken bij Bricks & Robots

Is jouw kind gek op LEGO®, techniek en alles wat beweegt? Dan hebben we een leuke tip voor nieuwsgierige kids! Bij Bricks & Robots in Eindhoven duiken kinderen in de wereld van robotica, technologie en programmeren. Geen ingewikkelde theorie, maar vooral lekker zelf aan de slag!

Favoriete uitjes & adressen

Lichtjesroute Eindhoven

Eindhoven Zoo kinderfeestje

Klimrijk Brabant Kinderfeestje

Hollywood Entertainment Center Eindhoven | Kinderfeestjes

FunZone Helmond

Maker Days Eindhoven

Meer inspiratie

Lichtjesroute Eindhoven

Lichtjesroute Eindhoven start van 18 september t/m 11 oktober 2026!

Beleef het Beverpad

Op avontuur langs water, modder en bos!

Remember september Bevrijdende Vleugels

REMEMBER SEPTEMBER – HET WW2-EVENT VAN BRABANT

Maker Days Eindhoven

Het festival voor doeners, dromers en denkers

Wat een gave winactie weer! Klik door om mee te doen!

Ik doe mee!