Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Maak zelf egeltjes van eierkoeken

Gepubliceerd op 7 september 2026

Lees hier hoe je van eierkoeken in handomdraai leuke egeltjes maakt. Echt een leuk tussendoortje voor in de herfst!

Regelmatig deelt Lein via Kidsproof haar recepten die geschikt zijn om met kinderen te maken of die jouw kinderen waarschijnlijk erg lekker zullen vinden. Wij hebben thuis in elk geval al goede ervaringen met Leins kookkunsten!

Lein: Van de week kwam mijn jongste dochter thuis met een hele stapel bladeren, ‘omdat ze zo mooi zijn mam!’. Ondertussen zitten deze bladeren in boeken en bakjes en heeft zij al inspiratie opgedaan op Pinterest voor de nodige knutselwerkjes. Ik zag er vooral decoratie in voor een leuk ‘herfst’ recept. Zij weer naar school en ik de blaadjes uit de bakjes gehaald ter decoratie van deze egeltjes. Er komt geen gasfornuis aan te pas dus laat ze lekker hun gang gaan terwijl jij iets voor jezelf doet.

Nodig:
– eierkoeken
– roomboter
– hagelslag
– decoratiestiften voor koekjes

Doen:
– Je snijdt met een kookring, glas of mes halve manen uit de eierkoek zodat er de vorm van een egeltje ontstaat.
– Ongeveer de helft van de eierkoek besmeer je met roomboter en bestrooi je vervolgens met hagelslag.
– Met decoratiestiften teken je de oogjes en het neusje.

Veel plezier

Meer toffe tips vind je hier!

 

Lees ook:

Alle blogs

8x Sinterklaas surprises

Voor de dierenliefhebber, voor de snoeperd, voor de gamer... voor iedereen is er wel een leuke surprise te bedenken. Bekijk onze voorbeelden!

Sinterklaas intochten Noord-Limburg 2026

Hij komt...Hij komt....Sinterklaas zal zaterdag 14 november 2026 weer naar Nederland komen. Hier vind je een overzicht van een paar plekken waar Sinterklaas aankomt in Noord-Limburg.

Kasteel van Sinterklaas in de regio’s Eindhoven en Noord-Limburg

Hij komt hij komt die lieve goede Sint....Kom je op bezoek bij Sinterklaas? En help de Pieten, speur door het huis op zoek naar pakjes..... of stuur een brief

Intocht Sinterklaas regio Eindhoven 2026

Waar en wanneer komt Sinterklaas weer in het land aan? Op 14 november 2026 is het zover! Ook in Eindhoven en de omliggende dorpen zal hij heel veel kindjes blij maken.

Favoriete uitjes & adressen

Het avontuur van SuperSint

Van hand tot schoot bij De Steenuil

Sint intocht Eindhoven

Sinterklaas in Valkenswaard

BOEH! In de ZOO

Huis van Nicolaas in Weert

Sint intocht Roermond

Meer inspiratie

Sinterklaaskasteel Geldrop

Komen jullie ook naar het kasteel van Sinterklaas in Geldrop?

Intochten Sinterklaas

Alle intochten van Sinterklaas op een rijtje uit de regio Eindhoven en Noord-Limburg.

Fan van Sinterklaas

Een show voor alle leeftijden die je zeker niet wilt missen!

Sinterklaasjournaal

Het Sinterklaasjournaal met Merel Westrik, dagelijks om 18:00 uur!

Win een familieconcert met hotelovernachting in Amsterdam
Doe mee en maak kans op een familieconcert mét hotelovernachting in Amsterdam!

Ik doe mee!