Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Ijsbellen maken

Gepubliceerd op 4 januari 2026

Een winters kunstwerk van bellen. Met dit stappenplan maak je ze zelf.

De besneeuwde straten en ijspegels aan de daken zijn eigenlijk al kunst op zich, maar met deze mooie bellen kun je het winterse uitzicht nog mooier maken!

Dit heb je nodig:
– 100 gram suiker
– 2 eetlepels water
– 1,5 kopje water
– 1,5 kopje afwasmiddel
– 1 leeg potje bellenblaas

Aan de slag!
1. Maak eerst suikersiroop door de suiker te mengen met de 2 eetlepels water.
2. Meng dan het water en afwasmiddel door de suikersiroop.
3. Giet het mengsel in een leeg potje bellenblaas.
4. Laat het goed afkoelen. Zet je flesje met sop bijvoorbeeld al eerder buiten, zodat het goed koud wordt.
5. Blazen maar!

Lukt het niet meteen? Laat je bellenblaas nog verder afkoelen. Zet het flesje met sop al eerder buiten zodat het goed koud wordt, maar nog net niet bevriest! En hoe hoger je de bellen blaast, hoe groter de kans op prachtige ijsbellen. Ook leuk: bellen in kleur! Met een drupje limonadesiroop in de bellenblaas krijgen je bellen een nieuw tintje.

Plan een tof uitje, neem hier eens een kijkje!

Lees ook:

Alle blogs

De leukste carnavalsoptochten in de regio Noord-Limburg

Het is bijna weer tijd om mee te feesten met de leukste carnavalsoptochten in de regio Noord-Limburg... Ik hou d'r van!

Carnavalspret regio Eindhoven en Noord-Limburg

De vrolijkste tijd van het jaar is Carnaval!

6x Jumpen in de regio Eindhoven en Noord-Limburg

Heb je ook altijd al die coole tricks willen leren? Of een potje dodgeball willen spelen met je vriendjes op je kinderfeestje? 
Maak de vetste moves en hoogste sprongen tijdens een uurtje jumpen bij hele leuke en gave trampolineparken in de regio Eindhoven en Noord-Limburg.

Carnavalsoptochten in en om Eindhoven!

Alaaf...Alaaf...De verkleedkleding kan weer uit de kast en je haar mag in de gekste kleuren gespoten worden, het is namelijk weer tijd om mee te feesten met de leukste carnavalsoptochten!

Meer inspiratie

Betoverend Brons

Ga op ontdekkingstocht in de prijswinnende tentoonstelling Betoverend Brons.

Wat is er te doen en zien in het Parktheater?

Theaterplezier voor het hele gezin in de voorjaarsvakantie!

Carnavalsvakantie Steenuil

Er is van alles te doen tijdens de carnavalsvakantie bij De Steenuil

Vakantie bij Philips Museum

Voorjaarsvakantie in het Philips Museum

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief