
Feetsje in de Kantfabriek
Ga kantklossen, punchen, vilten of je eigen sieraad maken bij Museum de Kantfabriek.
Museum de Kantfabriek is gevestigd in de voormalige Zuid-Nederlandse Kantfabriek die tot 2006 in bedrijf was. De fabriek is gebouwd in 1928 en is nu een Rijksmonument. Sinds 2006 exploiteert Stichting Museum de Kantfabriek het sfeervolle dertiger jaren pand. De kantklosmachines staan nog klaar voor gebruik.
Het museum toont de ontwikkeling van de textielnijverheid en -industrie in de regio Horst (Noord-Limburg), organiseert wisselexposities waarin textiel de leidraad is en biedt cursussen aan gerelateerd aan textiel.
Museum de Kantfabriek:
- bezit grootste collectie en uitleenbibliotheek op het gebied van textiel- en handwerkboeken in Nederland;
- heeft een documentatiecentrum genealogie en streekgeschiedenis waar iedereen genealogisch onderzoek kan verrichten;
- toont 2500 vingerhoedjes uit twee particuliere verzamelingen;
- heeft depots met waardevolle objecten en schenkingen betreffende textiel en regionale geschiedenis.
- Het museum wordt gerund door c.a. 190 vrijwilligers.
Kinderworkshops:
Museum de Kantfabriek organiseert maandelijks voor kinderen vanaf 6 jaar leuke en creatieve kinderactiviteiten! Diverse technieken komen aan bod.
Kinderfeestje:
Bezig zijn met elkaar in een vrolijke sfeer én een heus ambachtelijk product of kunstwerkje à la Corneille mee naar huis nemen? Dat wordt een geslaagd kinderfeestje! Tijdens je kinderfeestje kan je o.a: Kantklossen, Punchen, Vilten of Sieraden maken.
Neem een kijkje op de website van Museum de Kantfabriek voor meer informatie!
Museum de Kantfabriek
Americaanseweg 8
5961 GP Horst
Prijs
zie websiteToon op kaart
Blogs & inspiratie
Alle blogs
De leukste meivakantie tips
Pasen, Koningsdag, meivakantie....wat een feest al die vrije dagen! Wat zijn jullie plannen? Hieronder vind je leuke uitjes om er een topvakantie van te maken. Heel veel plezier.
De leukste terrasjes, lekker eten en buitenspelen met kids.
Zodra we de eerste zonnestralen voelen en de temperatuur iets omhoog gaat, zoeken we allemaal een fijn plekje om een drankje te drinken en waar de kids zich heerlijk kunnen vermaken.Wij hebben een paar restaurants met terras en een speeltuin voor je op een rijtje gezet in Eindhoven en omgeving. Dat wordt genieten!

De leukste speeltuinen in en om Eindhoven.
Tijd om op zoek te gaan naar de állerleukste speeltuinen in de omgeving van Eindhoven, waar kinderen hun eindeloze energie lekker kwijt kunnen. We klommen, gleden en draaiden heel wat af. Urenlang speelplezier gegarandeerd!