
Stad & Natuur op Kemphaan
Er is van alles te ontdekken en te beleven. Veel dieren, leuke evenementen en leerzame activiteiten.
Beleef de natuur van Almere bij de Kemphaan
Stadslandgoed de Kemphaan is voor veel inwoners van Almere een geliefde plek voor een uitje met het hele gezin. Er is voor jong en oud altijd van alles te zien, te ontdekken en te beleven. Kinderen spelen heerlijk in het bos en gaan hun neus achterna over de vele spannende paadjes, op zoek naar de boomhut, het huisje van Roodkapje of de kampvuurplaats.
De dieren van de Kemphaan
De dieren horen bij de Kemphaan en wie er regelmatig komt, raakt ook steeds meer betrokken bij het wel en wee van de dieren. Stad & Natuur heeft op de Kemphaan een kleine schaapskooi met schapen en geiten. Ook staat er in de tuin naast het kantoorgebouw van Stad & Natuur de Ids van Dussen bijenstal waar miljoenen bijen leven. De imker houdt in het voorjaar en de zomer regelmatig bijenpaatjes, waarin hij alles vertelt over het leven van de bijen en het nuttige werk dat ze doen. Er is dan ook heerlijke verse honing te koop in de zomer. Tegen over het gebouw van Stad & Natuur is een varkenskot waar varkens heerlijk genieten van een modderpoel. Je kunt overal een kijkje nemen bij de dieren, behalve in de schaapskooi wanneer de lammetjes worden geboren. Dit aflammeren moet vanwege landelijke richtlijnen achter gesloten deuren plaatsvinden.
Activiteiten
Vanuit het gebouw van Stad & Natuur op de Kemphaan bieden ze samen met verschillende partners, verrassende en leerzame activiteiten op het gebied van cultuur- en natuureducatie voor scholen, kinderopvangorganisaties en publiek. Denk aan de bekende evenementen zoals de Modderrun, de Nacht van de Nacht en het Kerstfestival. Het hele jaar door is er van alles te doen op het stadslandgoed, maar ook zonder georganiseerde activiteiten is het er goed toeven voor iedereen die graag actief in de natuur is. Over de vele paden kun je heerlijk wandelen en fietsen door het veelzijdige landschap van Almere.
Voor meer informatie ga je naar de website via de roze websitebutton.
TIP: Neem ook eens een kijkje in onze uitagenda voor super veel leuke uitjes!
Stad & Natuur: De Kemphaan
Kemphaanstraat 1
1358 AD Almere
Openingstijden
Kantoor is geopend van maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur. Tijdens evenementen ook geopend, kijk voor meer informatie op onze website.Prijs
Gratis. Tijdens activiteiten en evenementen kan een kleine bijdrage gevraagd worden.Toon op kaart
Meer inspiratie


Telekids Musicalschool
Kom zingen, dansen en acteren! Met twee échte voorstellingsmomenten.
De Grote Show: theater door kids
Kleur in Cultuur presenteert een bijzonder theaterweekend vol magie en talent
Speciale Vaderdag Winactie Outdoorpark SEC Almere
Win een stoer Vaderdag-uitje: gratis boogschieten voor twee!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Leuke tips voor vaderdag!
Vaderdag is dé dag om papa eens even flink in het zonnetje te zetten. Want ook jij hebt toch de leukste, de liefste en de fijnste papa van de hele wereld?
Kidsproof Kletspraat Vaderdag
Wat vind jij het allerliefste aan papa? En zou hij een geheim supertalent hebben? Op de Kidsproof Kletspraat Vaderdag staan een heleboel vrolijke vragen om aan je kinderen te stellen met Vaderdag. Dat wordt een super gezellige dag!
10x leuke vakantiekampen voor deze zomer
Op zoek naar een zomerkamp waar je kind plezier maakt, nieuwe dingen ontdekt en daarna met een grote glimlach thuiskomt? In Flevoland en net daarbuiten zijn er volop toffe kampen te vinden, van sport en natuur tot muziek en theater. Wij hebben de leukste voor je verzameld!