Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

De Reigerplas

Lekker varen of pootje baden op een fijn zandstrandje!

Over het gebied
Ontstaan door het winnen van zand voor de aanleg van de A6. De Reigerplas is omgeven met bos, struweel en ruigte en heeft vooral een recreatieve functie. Rondom het water, dat in trek is bij verschillende watervogels, komen diverse soorten zangvogels vogels. Ook de visarend wordt hier af en toe waargenomen.
De plas wordt omringd door ruigtevegetatie met vlierstruweel. Het aangrenzende bos en struikgewas zijn aangeplant en bestaan vooral uit wilg, vlier en populier. Er komen vogels voor als rietgors, grasmus, braamsluiper, kneu en putter. Het water is kennelijk aantrekkelijk voor de visarend, want die wordt af en toe waargenomen door op de A6 rijdende vogelliefhebbers.

Recreatie
De Reigerplas heeft vooral een recreatieve functie en is bedoeld voor rustige waterrecreatie. Er zijn aanlegsteigers, een botenhelling en een zandstrandje (op dit strandje mogen geen honden komen). De plas is ook varend te bereiken vanaf de Lage Vaart. Een fietspad en fietsbrug zorgen ervoor dat tijdens een wandel- of fietstocht een bezoek kan worden gebracht aan het nabijgelegen wegrestaurant.

De Reigerplas is te vinden tussen de A6, Praamweg en Ooievaarsweg. 

Klik voor meer informatie op de roze button!

Tip: Lekker eropuit? Je vindt de leukste uitjes in de Uitagenda!

Het Flevo-landschap

Lepelaar 4

8218 PX Lelystad

Prijs vrij toegankelijk
Mail direct

Mail direct naar Het Flevo-landschap

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Kerstvakantie in het Mediamuseum

Beeld & Geluid in Hilversum: een dag vol plezier en verwondering

ARTIS by night

Beleef de magie van de winter in het donker tijdens de kerstvakantie in ARTIS-Park!

Magisch Winter

Een sprookjesachtig Wintercircus, schaatsbaan, kerstmarkt en winterspelletjes bij Hans & Grietje!

Crossen in de winter!

Het ultieme indoor-outdoor uitje in de kerstvakantie bij Indoor Mountainbike in Almere.

Uitgelicht

8x Frankrijk op z’n mooist met RCN. Nu met vroegboekkorting!

Show voor met jouw kleintje: Bumbina komt spelen

Blogs & inspiratie

Alle blogs

OV-PROOF uitjes: eropuit mét korting in het openbaar vervoer!

Zoek jij een kerstvakantie-uitje dat leuk is voor je hele gezin – inclusief opa’s, oma’s, neefjes of nichtjes? En het liefst eentje die gemakkelijk te bereiken is met de bus of trein? Wij zijn gek op gezellige plekken waar je samen kunt lachen, spelen en mooie herinneringen maakt. Ken jij deze hotspots in Flevoland al?

Kaarsjesavond bij Pantropica

Onze Kidsproof-reporters stapten samen de WinterDroom van Pantropica binnen! Een lichtjeswandeling met de kids die we niet snel zullen vergeten.

Lekker indoor crossen

Beleef een actief uitje met kids deze kerstvakantie bij Indoor Mountainbike in Almere. Met een compleet Ride&Bite arrangement.

Te gekke kerstvakantie uitjes met kids in Flevoland & omgeving

Dikke jassen aan, wanten in de aanslag en overal twinkelende lichtjes: de kerstvakantie hangt in de lucht! In Flevoland barst het van de winterpret, en ook net daarbuiten liggen verrassende pareltjes op je te wachten. Dwaal door sprookjesachtig verlichte parken en maak te gekke plannen voor 2026. Deze bewaarspecial staat vol met tips voor een onvergetelijke vakantie.

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief