Speeltuin de Meridiaan
Een spannende speurtocht! Kom spelen en geocachen op Speeleiland de Meridiaan!
Speeleiland de Meridiaan is een leuk natuurspeeleiland in Almere Buiten. Hier kun je klimmen, klauteren en spelen met hout, stenen en water. Deze avontuurlijke speelplek van 1,5 hectare groot is gedeeltelijk bedacht door kinderen! Zo kan je de houten uitkijktoren beklimmen of water oversteken over de keien. Klim, klauter en speel erop los!
Geocachen
Heb je wel eens van geocachen gehoord? Dat is echt speuren naar echte verstopte schatten. Geocachen is een een schatzoekspel in de echte wereld, gebruikmakend van GPS-ontvangers. Als je van geocachen houdt is de Meridiaan natuurlijk een super leuke plek om een multi-cache neer te leggen. Deze multi heeft 13 waypoints en leidt uiteindelijk naar de vermiste ‘Petling’. De ‘Petlings’ zijn een vreedzaam volk dat vroeger op de klei van Flevoland woonde. Ga jij deze speurtocht aan?
Goed om te weten: geocaching is op deze plek alleen te gebruiken als je maandelijks abonnementskosten betaalt.
Kijk voor meer informatie het speeleiland via de roze websitebutton!
Speeltuin de Meridiaan
Maurice Garinpad
1335 LZ Almere
Openingstijden
-Prijs
gratisLijstjes voor Flevoland
Meer inspiratie
Herfstvakantie in het Kasteelatelier
Ga in de herfstvakantie creatief aan de slag in het Kasteelatelier van het Muiderslot in Muiden!
Kinderboekenweek 2026: Spot aan!
Theater, muziek, film en workshops: vier Kinderboekenweek 2026 bij De Nieuwe Bibliotheek in Almere!
Avond in ’t Zuiderzeedorp
Beleef samen een sfeervolle Lichtjesavond in het Zuiderzeemuseum met kermis, circus en stormlantaarnsUitgelicht
Blogs & inspiratie
Alle blogs
Kinderboekenweek 2026 in Almere: Spot aan!
Van 30 september tot en met 11 oktober 2026 staat De Nieuwe Bibliotheek in Almere helemaal in het teken van de Kinderboekenweek. Het thema is Spot aan! en dat betekent verhalen over podiumbeesten, optredens en plankenkoorts. Jullie ontdekken samen hoe boeken tot leven komen met theater, muziek, film en creatieve workshops. Een fijne reden om er in de Kinderboekenweek samen op uit te gaan!
Een nachtje weg met je kind: doordeweeks óók een top idee bij deze Valk Exclusief kinderhotels!
Heb je een (klein)kind dat nog niet naar school gaat, of hebben de kids een doordeweekse studiedag? Pak die gelegenheid om er samen even op uit te gaan! Combineer een dagje uit met een nachtje in een luxe familiehotel. Mini-vakantie!
Hans en Grietje Zeewolde: dé magische dag uit in Flevoland
Zin in een bijzonder dagje uit vol magie en avontuur? Pannenkoekenhuis & Speelpark Hans & Grietje in Zeewolde is dé meest betoverende bestemming van Flevoland voor gezinnen met kinderen! Stap in een sprookjeswereld waar plezier en avontuur centraal staan. Deze sprookjesachtige plek combineert een restaurant met een avontuurlijk speelpark en zit vol verrassingen voor jong en oud. Van zwevende tafels en draaiende kamers tot geheime doorgangen en spannende speelplekken, het restaurant en het speelpark zitten boordevol magische verrassingen. Heb je deze unieke plek nog niet bezocht? Lees snel verder en laat je betoveren!