Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Vogeleiland

Het onbewoonde Vogeleiland is een paradijs voor vogels! Bekijk ze goed vanuit de vogelkijkhut.

Vogeleiland in het Zwarte Meer is een paradijs voor vogels. Op dit onbewoonde eiland broeden minstens zestig soorten vogels, waaronder bijzondere soorten als de blauwborst, nachtegaal, kleine bonte specht, havik en grote karekiet.
Vogeleiland is een oase van rust voor vogels en daarmee een walhalla voor vogelliefhebbers. Om die rust te waarborgen, kun je dit unieke eiland alleen bezoeken tijdens een van de vaartochten.
 
Paddenstoelen
Vogeleiland is in 1942 ontstaan bij het opspuiten van zand en bagger. Op deze zandplaat zijn bomen als esdoorn en linde geplant. De randen van het eiland zijn moerassig. Door de afwisseling van bos, riet en grasland heeft het eiland een grote aantrekkingskracht op vogels. Naast vogels vind je op Vogeleiland veel bijzondere paddenstoelen, zoals grote zwavelzwam en judasoor.
 
Vogeleiland ligt in het natuurgebied Zwarte Meer, dat wordt omsloten door de Noordoostpolder, Genemuiden en het Kampereiland.
 
Er is een vogelkijkhut op het Vogeleiland, zodat je de vogels goed kunt bekijken.

Sinds kort is de zeearend weer terug in Nederland! Hij is hier te vinden.

Klik op de websitebutton voor nog meer informatie! Meteen een bericht sturen kan natuurlijk ook!
 
Meer natuurgebieden in de buurt vind je natuurlijk in ons overzicht! 

Natuurmonumenten / Vogeleiland

Kadoelerweg 26-C

8317 PJ Kraggenburg

Toon op kaart

Lijstjes voor Flevoland

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

WeerFeest Kidsroute

Een interactieve luisterroute van SONR voor kinderen! Vol avontuur en challenges in Almere.

Frisse Wind Feest

Kom samen uitwaaien bij het Frisse Wind Feest van Stad & Natuur op het Almeerderstrand

Beroepenweken bij Aviodrome

Maak een duikvlucht achter de schermen in de wereld van het vliegen bij Luchtvaartmuseum Aviodrome.

2turvenhoog festival

Hét festival voor de allerkleinste theaterfans. Check alle voorstellingen, datums en locaties in Almere.

Uitgelicht

12x GRATIS inspiratie en uittips voor Pasen

48 uur op De Utrechtse Heuvelrug met kinderen: zo haal je alles eruit

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Maak je eigen paastakken, maar dan anders!

Wat vliegt de tijd, het is al bijna Pasen! Om alvast een beetje het Paasgevoel te krijgen hebben we 3 vrolijke Paastak varianten bedacht. Net even anders en leuk om samen met de kinderen te maken.

2turvenhoog: hét theaterfestival voor de (aller)kleinsten!

Met theater, dans en muziek en nog veel meer. Check alle voorstellingen en locaties van 27 maart t/m 7 april in Almere.

Paaseitjes versieren zonder verf

Is de verf op? Geen probleem! Met deze 24 decoratie tips tover je gewone eieren om tot kleine kunstwerkjes. Gewoon lekker makkelijk met huis, tuin en keuken (knutsel)spullen. Sommige paaseitjes kun je zelfs vlak voor de paasbrunch of het paasontbijt nog maken. Laat je hieronder inspireren door onze paaseieren!

Ei love Pasen! Tips en uitjes om van te smullen.

Heb jij ook zin in een ei-genwijs lang Paasweekend? In Flevoland bruist het van de gezellige uitjes voor het hele gezin. Van creatieve workshops tot buiten spelen in de lentezon. Samen maken jullie er een heerlijk weekend van.

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief