Vogeleiland
Het onbewoonde Vogeleiland is een paradijs voor vogels! Bekijk ze goed vanuit de vogelkijkhut.
Vogeleiland in het Zwarte Meer is een paradijs voor vogels. Op dit onbewoonde eiland broeden minstens zestig soorten vogels, waaronder bijzondere soorten als de blauwborst, nachtegaal, kleine bonte specht, havik en grote karekiet.
Vogeleiland is een oase van rust voor vogels en daarmee een walhalla voor vogelliefhebbers. Om die rust te waarborgen, kun je dit unieke eiland alleen bezoeken tijdens een van de vaartochten.
Vogeleiland is een oase van rust voor vogels en daarmee een walhalla voor vogelliefhebbers. Om die rust te waarborgen, kun je dit unieke eiland alleen bezoeken tijdens een van de vaartochten.
Paddenstoelen
Vogeleiland is in 1942 ontstaan bij het opspuiten van zand en bagger. Op deze zandplaat zijn bomen als esdoorn en linde geplant. De randen van het eiland zijn moerassig. Door de afwisseling van bos, riet en grasland heeft het eiland een grote aantrekkingskracht op vogels. Naast vogels vind je op Vogeleiland veel bijzondere paddenstoelen, zoals grote zwavelzwam en judasoor.
Vogeleiland ligt in het natuurgebied Zwarte Meer, dat wordt omsloten door de Noordoostpolder, Genemuiden en het Kampereiland.
Er is een vogelkijkhut op het Vogeleiland, zodat je de vogels goed kunt bekijken.
Sinds kort is de zeearend weer terug in Nederland! Hij is hier te vinden.
Klik op de websitebutton voor nog meer informatie! Meteen een bericht sturen kan natuurlijk ook!
Meer natuurgebieden in de buurt vind je natuurlijk in ons overzicht!
Natuurmonumenten / Vogeleiland
Kadoelerweg 26-C
8317 PJ Kraggenburg
Toon op kaart
Meer inspiratie
Speel samen tijdens de Jantje Beton Buitenspeeldag!
Doe mee! Op woensdag 10 juni verandert heel Nederland in één grote buitenspeelplek.
Familiedag bij Jij bent M.
Kunst, creativiteit en bijzondere verhalen tijdens de Familiedag van Jij bent M. bij Kunstlinie in Almere
Kleuterbios: Vier Feest met Dikkie Dik
Gezellig met je kleintje(s) naar de Kinepolis Kleuterbios; een heel speciaal weekenduitje!Uitgelicht
Blogs & inspiratie
Alle blogs
6 supertips voor een dagje Harderwijk met kinderen!
Ontdek 6 leuke, kindvriendelijke uitjes in Harderwijk! Van klimbos en bowlen tot theater en museum – perfecte inspiratie voor een dagje uit met (klein)kinderen.
13x de lekkerste ijssalons in Flevoland!
Als de zon schijnt (en stiekem ook als 'ie niet schijnt) is een ijsje altijd een goed idee! Heerlijk verfrissend op die warme dagen en supergezellig om samen met de kids van te genieten. Wij hebben de leukste ijssalons in Flevoland voor je verzameld, van Almere en Lelystad tot Urk! Waar ga jij dit weekend een ijsje eten?
10x de leukste kinderhotels van Valk Exclusief in Nederland
WOW! Wat een toffe familiekamers hebben deze kindvriendelijke hotels! Hier wil je toch meteen eens een nachtje slapen? Bekijk snel deze 10 kinderhotels van Valk Exclusief en boek een heerlijk nachtje weg met je kind(eren).