Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

De Reigerplas

Lekker varen of pootje baden op een fijn zandstrandje!

Over het gebied
Ontstaan door het winnen van zand voor de aanleg van de A6. De Reigerplas is omgeven met bos, struweel en ruigte en heeft vooral een recreatieve functie. Rondom het water, dat in trek is bij verschillende watervogels, komen diverse soorten zangvogels vogels. Ook de visarend wordt hier af en toe waargenomen.
De plas wordt omringd door ruigtevegetatie met vlierstruweel. Het aangrenzende bos en struikgewas zijn aangeplant en bestaan vooral uit wilg, vlier en populier. Er komen vogels voor als rietgors, grasmus, braamsluiper, kneu en putter. Het water is kennelijk aantrekkelijk voor de visarend, want die wordt af en toe waargenomen door op de A6 rijdende vogelliefhebbers.

Recreatie
De Reigerplas heeft vooral een recreatieve functie en is bedoeld voor rustige waterrecreatie. Er zijn aanlegsteigers, een botenhelling en een zandstrandje (op dit strandje mogen geen honden komen). De plas is ook varend te bereiken vanaf de Lage Vaart. Een fietspad en fietsbrug zorgen ervoor dat tijdens een wandel- of fietstocht een bezoek kan worden gebracht aan het nabijgelegen wegrestaurant.

De Reigerplas is te vinden tussen de A6, Praamweg en Ooievaarsweg. 

Klik voor meer informatie op de roze button!

Tip: Lekker eropuit? Je vindt de leukste uitjes in de Uitagenda!

Het Flevo-landschap

Lepelaar 4

8218 PX Lelystad

Prijs vrij toegankelijk
Mail direct

Mail direct naar Het Flevo-landschap

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Sintparade Almere Centrum

Een bonte stoet vol muziek, dans en vrolijke Sintpret!

Spelletjesfans opgelet!

Ontdek de leukste spellen tijdens het Spellenspektakel in Jaarbeurs Utrecht op 8 en 9 november

Bijzondere open dag

Neem een kijkje achter de schermen bij rechtbank Midden-Nederland!

Kinderen GRATIS naar ARTIS

ARTIS trakteert! In het weekend van 8 en 9 november mogen alle kinderen t/m 12 jaar gratis naar binnen.

Uitgelicht

Spelletjesfans opgelet, het Spellenspektakel komt eraan!

Den Haag: de leukste stad voor kinderen

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Sinterklaas aftelkalender

Deze aftelkalender is ideaal als antwoord op de vraag: "Mama, hoeveel nachtjes slapen is het nog tot pakjesavond?!" Bij ons thuis wordt deze vraag elke dag minimaal 1x gesteld tot 5 december. De Sinterklaasperiode is natuurlijk ook een hele spannende tijd voor kinderen!

De leukste Sinterklaasfilms

De klassiekers en nieuwe Sinterklaas films op Videoland, Pathé Thuis en Prime Video voor het hele gezin!

8x superleuke lichtjes-uitjes!

Verlicht de donkere dagen met een van de leukste lichtjesactiviteiten in Flevoland! Wij hebben 8 plekken verzameld waar je ogen écht zullen fonkelen. Tijd om er samen op uit te trekken!

Sinterklaas Intochten 2025

Wij hebben de Sinterklaasintochten in Flevoland voor je op een rijtje gezet, zodat je geen moment hoeft te missen. Benieuwd waar jullie dit jaar samen met de kinderen de Sint en zijn Pieten kunnen verwelkomen? Lees snel verder en ontdek waar jullie moeten zijn voor een onvergetelijk Sinterklaasfeest!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief