Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Verhalen van de Blauwe Kralen in De Nieuwe Bibliotheek

Ga op avontuur en ontdek het verhaal achter elke kraal!

In Almere Centrum zijn blauwe kralen verstopt op verschillende plekken. Elke kraal vertelt een bijzonder verhaal uit het Caribisch verleden, rondom Keti Koti, de herdenking en viering van de afschaffing van de slavernij.

Met je smartphone of tablet scan je de QR-codes bij de kralen en voer je samen leuke en leerzame opdrachten uit. Zo leren kinderen spelenderwijs over deze belangrijke geschiedenis, terwijl ze actief op zoek gaan.

De speurtocht is te doen van woensdag 4 juni tot en met vrijdag 11 juli 2025, elke dag in De Nieuwe Bibliotheek Stad. Je haalt het speurboekje bij de klantenservicebalie en kunt op je eigen tempo starten.

Een mooie kans om samen met je kind te leren, herinneren en genieten. Pak je telefoon, kom langs en ga op pad met de Blauwe Kralen!

Wil je meer weten over deze leerzame speurtocht? Druk op de roze website button!

Benieuwd naar meer leuke activiteiten tijdens Keti Koti Almere 2025? Bekijk de Uitagenda voor een overzicht van alle uitjes, workshops en evenementen die je niet wilt missen!

Data:

  • donderdag 12 juni 2025
  • maandag 23 juni 2025
  • zondag 6 juli 2025

PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.

De Nieuwe Bibliotheek Stad

Stadhuisplein 101

1315 HS Almere

Mail direct

Mail direct naar De Nieuwe Bibliotheek Stad

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toon op kaart

Meer inspiratie

Telekids Musicalschool

Kom zingen, dansen en acteren! Met twee échte voorstellingsmomenten.

Speciale Vaderdag Winactie Outdoorpark SEC Almere

Win een stoer Vaderdag-uitje: gratis boogschieten voor twee!

Kidsproof Kids & Teens Event

Kom GRATIS naar dit gezellige kinderfestival in Almere Buiten Centrum! Voor kids van 2-16 jaar.

Festival Spot – 2e Pinksterdag

Natuur, plezier & een tikkeltje gekkigheid bij De Oostvaarders in Almere op Tweede Pinksterdag.

Uitgelicht

Blogs & inspiratie

Alle blogs

8x mooie pluktuinen voor kinderen

Hoe leuk is het om samen met de kinderen bloemen en groenten te plukken bij een gezellige pluktuin! Met een mandje aan de arm gaan de kinderen hier op plukavontuur. Mooie bloemen en kruiden vind je niet alleen in de bloemenwinkel; verse bloemen uit de tuin blijven zelfs langer goed in een vaas! Wij verzamelden 8 prachtige pluktuinen in Flevoland en verder in Nederland, om te bezoeken met de kids.

Kidsproof Kids & Teens Event

Kom op zaterdag 7 juni GRATIS naar Almere Buiten Centrum voor het Kidsproof Kids & Teens Event van 11.00 tot 17.00 uur.

Lente: 8x leuke dingen om thuis te doen met kinderen

Welke activiteit mag bij jullie thuis niet ontbreken in het voorjaar? Hoe halen jullie de lente in huis? Voor de zonnige én regenachtige lentedagen verzamelden wij 8 leuke dingen om samen met je kinderen te doen. Gewoon lekker thuis!

Leuke tips voor vaderdag!

Vaderdag is dé dag om papa eens even flink in het zonnetje te zetten. Want ook jij hebt toch de leukste, de liefste en de fijnste papa van de hele wereld?

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief