Het Urkerbos
Rennen, verstoppertje spelen en natuurschatten zoeken? Ga samen uitwaaien in het Urkerbos!
Wist je dat het Urkerbos het rijkste bos van Flevoland is? Met diversen soorten loofhout, naaldhout en natuurrijke open plekken. In het Urkerbos vind je ook het geologisch reservaat P. van der lijn en een natuurspeelbos.
Moeras
In het Urkerbos ligt het geologisch reservaat P. van der Lijn, waar een morene uit de ijstijd aan de oppervlakte komt. Een morene is een landvorm gevormd door een gletsjer of ijskap, waarbij het duidelijk herkenbare ruggen in het landschap betreft. In de zuidrand bevindt zich het Staartreservaat, een klein moerasgebied. Dankzij het hoge grondwaterpeil kan de plantengroei in het natuurbos nog gevarieerder worden. Er zijn enkele poelen gegraven om kikkers, padden en salamanders een goed leefgebied te bezorgen. Op de bosbodem groeien soorten als geel nagelkruid op klei, bosbies op veen, kleine valeriaan op keileem en rondbladig wintergroen op leem. Het bos is bijzonder rijk aan paddenstoelen. Er zijn veel bosvogels zoals boomklever, boomkruiper en grote bonte specht. Ook grauwe vliegenvanger, wielewaal, zwarte mees, appelvink, buizerd en havik zijn vaste bewoners van het bos. In het Urkerbos vind je verder een blauwe reigerkolonie, verscholen in de toppen van de fijnsparren.
Ontdek de natuur en leef je samen uit in het Natuurspeelbos. Bezoek de site van het Flevo-landschap via de websitebutton.
Lees ook de blog van Rick Brouwer met leuke Kidsprooftips rondom Urk op de Themapagina blogs!
Het Flevo-landschap
Vlotgrasweg 11
8219 PP Lelystad
Openingstijden
Zie website via de websitebuttonPrijs
Bezoek het bos gratisToon op kaart
Lijstjes voor Flevoland
Meer inspiratie
Kidsproof Fun & Veiligheidsfestival
Kom GRATIS naar dit gezellige kinderfestival in Almere Buiten Centrum! Leuk voor het hele gezin.
Connecting People Almere
Vier verschillende culturen tijdens Connecting People in Almere Centrum met workshops en activiteiten.
Supervoordelig met bus en regionale trein
Voordelig eropuit in de zomervakantie? Beter pak je de bus of trein met hoge kortingen!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Stralende Back to School tips
Het nieuwe schooljaar is een frisse start vol nieuwe plannen. Dit zijn leuke (sport)clubs, knallende kinderfeestjes en toffe uitjes voor je (klein)kids!
Kidsproof Kinderfeest
Kom op 29 augustus naar dit gezellige GRATIS kinderfestival in Almere Buiten Centrum! Met leuke activiteiten voor kinderen van 2 t/m 12 jaar.
Kinderboekenweek 2026 in Almere: Spot aan!
Van 30 september tot en met 11 oktober 2026 staat De Nieuwe Bibliotheek in Almere helemaal in het teken van de Kinderboekenweek. Het thema is Spot aan! en dat betekent verhalen over podiumbeesten, optredens en plankenkoorts. Jullie ontdekken samen hoe boeken tot leven komen met theater, muziek, film en creatieve workshops. Een fijne reden om er in de Kinderboekenweek samen op uit te gaan!