Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Nationale Kinderherdenking in Madurodam

Een bijzondere herdenking voor kinderen: Samen stilstaan bij vrijheid en vrede.

Op 4 mei vindt de Nationale Kinderherdenking plaats in Madurodam, Den Haag.

Duizenden kinderen van 8 tot 14 jaar komen samen om stil te staan bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen. De herdenking is speciaal gericht op kinderen en laat hen op een interactieve manier het belang van vrijheid en herdenken ervaren.

Voor kinderen uit kwetsbare wijken wordt er een speciaal middagprogramma georganiseerd, met sport, spel en creatieve activiteiten, zoals het schilderen van herdenkingssteentjes. Na deze activiteiten bezoeken de kinderen Madurodam en nemen ze deel aan de herdenking, die begint met het inbrengen van het Vrijheidslint.

De ceremonie wordt verder ingevuld met muziek, zang, dans en verhalen door kinderen zelf. Kort voor 20.00 uur klinkt de Taptoe, waarna twee minuten stilte volgt. De dag eindigt met een stille tocht door het park, als eerbetoon aan de slachtoffers van oorlogen, die eindigt bij het monument van George Maduro.

Deze herdenking biedt kinderen een waardevolle kans om zich bewust te worden van de geschiedenis en het belang van vrede en vrijheid, op een manier die hen aanspreekt en bijblijft.

Meer informatie over de Nationale Kinderherdenking vindt je via de roze website button!

Madurodam

George Maduroplein 1

2584 RZ Den Haag

Openingstijden Zie website
Prijs Zie website
Mail direct

Mail direct naar Madurodam

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Vier de meivakantie bij Museum Schokland!

Duik in de geschiedenis: Een meivakantie vol avontuur bij Museum Schokland!

Samen klimmen in de meivakantie!

Lekker klimmen in het voorjaarszonnetje bij Klimpark Fun Forest Almere.

Sleepover bij Jumping Jack

Heeft je kind altijd al willen logeren in een trampolinepark? Dit is zijn of haar kans!

Kinderen reizen deze meivakantie gratis met bus en regionale trein

Voor iedereen die in de meivakantie een dagje erop uitgaat, biedt Ervaar het OV éxtra vakantiepret.

Uitgelicht

10 & 11 mei 2025: Nationale Molendag!

Kinderherdenking 4 mei in Madurodam

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Sprookjes komen uit bij Hans & Grietje

Zin in een dag vol magie en avontuur? Pannenkoekenhuis & Speelpark Hans & Grietje in Zeewolde is dé meest betoverende bestemming van Flevoland! Stap in een sprookjeswereld waar plezier en verwondering centraal staan, voor alle leeftijden. Van zwevende tafels en draaiende kamers tot geheime doorgangen en spannende speelplekken – zowel het restaurant als het speelpark zitten boordevol magische verrassingen. Er is altijd iets nieuws te ontdekken. Heb je deze unieke plek nog niet bezocht? Lees snel verder en laat je betoveren!

20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen

Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland

De leukste uitjes en kortingsacties voor de meivakantie

Pasen, Koningsdag, meivakantie… extra veel tijd om gezellige dingen samen te doen. Lekker met de kids op pad? Wij verzamelden de leukste tips voor uitjes met je gezin. Meer inspiratie? Check het complete overzicht in de uitagenda op Kidsproof.nl!

Kidsproof Kids & Teens Event

Kom op zaterdag 7 juni GRATIS naar Almere Buiten Centrum voor het Kidsproof Kids & Teens Event van 11.00 tot 17.00 uur.

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief