Het Voorsterbos
Het Voorsterbos is één van de oudste bossen van Flevoland op de voormalige Zuiderzeebodem
Tussen de dorpen Vollenhove, Ens, Marknesse en Kraggenburg ligt het Voorsterbos. Het bos is in 1944 aangeplant op de voormalige Zuiderzeebodem. Daarmee is het één van de oudste bossen in Flevoland.
Je kunt in het Voorsterbos heerlijk wandelen, fietsen en ook varen. Ook voor kinderen is er van alles te doen, zoals het konijnenpad bij natuurkampeerterrein De Stiente en de waterspeelplek bij het Bezoekerscentrum Waterloopbos. Tegen Kraggenburg aan ligt een uitgestrekt hondenlosloopgebied.
Konijnenpad bij Natuurkampeerterrein De Stiente
Als je lekker met je ouders aan het kamperen bent op Natuurkampeerterrein De Stiente of toevallig in de buurt bent, mag je het konijnenpad niet missen! Je ontdekt hoe konijnen leven, waar ze slapen en wat ze eten. Een leuke ontdekroute met opdrachten voor de kleintjes.
Speurneuzentocht Voorsterbos
Met een opdrachtenboekje ga je zelf op pad door het Voorsterbos. Je ontdekt de sporen van dieren, je meet de omtrek van bomen en let op dierengeluiden. Zo ontdek je alle geheimen van het Voorsterbos! Bij het beheerkantoor aan de Kraggenburgerweg 21 in Kraggenburg staat een folder bak met boekjes.
Klik op de websitebutton voor nog meer informatie!
Meer leuke natuurgebieden in de buurt vind je natuurlijk in ons overzicht!
Natuurmonumenten / Voorsterbos
Voorsterweg 36
8316 PR Marknesse
Toon op kaart
Lijstjes voor Flevoland
Meer inspiratie
Samen klimmen in de meivakantie!
Lekker klimmen in het voorjaarszonnetje bij klimbos Fun Forest Almere.
Stap deze vakantie terug in de tijd
In Huis van Haven in Almere stap je zó de jaren zeventig binnen. Doe mee met leuke kinderactiviteiten.
Meivakantie bij Indoor Mountainbike!
Actief uitje bij Indoor Mountainbike Almere in de meivakantie met speciale Moederdag actie!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Kidsproof Kinderfeest
Kom op 23 mei en 29 augustus naar dit gezellige GRATIS kinderfestival in Almere Buiten Centrum! Met leuke activiteiten voor kinderen van 2 t/m 12 jaar.
18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!
Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
Een dagje spetterpret met je kids in het Dolfinarium
Vorig jaar zomer gingen onze Kidsproof reporters naar het waterdierenpark Dolfinarium Harderwijk. En eerlijk is eerlijk… we hadden niet verwacht dat we zó dicht bij zeezoogdieren zouden komen in Nederland!