Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Het Voorsterbos

Het Voorsterbos is één van de oudste bossen van Flevoland op de voormalige Zuiderzeebodem

Tussen de dorpen Vollenhove, Ens, Marknesse en Kraggenburg ligt het Voorsterbos. Het bos is in 1944 aangeplant op de voormalige Zuiderzeebodem. Daarmee is het één van de oudste bossen in Flevoland.

Je kunt in het Voorsterbos heerlijk wandelen, fietsen en ook varen. Ook voor kinderen is er van alles te doen, zoals het konijnenpad bij natuurkampeerterrein De Stiente en de waterspeelplek bij het Bezoekerscentrum Waterloopbos. Tegen Kraggenburg aan ligt een uitgestrekt hondenlosloopgebied.

Konijnenpad bij Natuurkampeerterrein De Stiente
Als je lekker met je ouders aan het kamperen bent op Natuurkampeerterrein De Stiente of toevallig in de buurt bent, mag je het konijnenpad niet missen! Je ontdekt hoe konijnen leven, waar ze slapen en wat ze eten. Een leuke ontdekroute met opdrachten voor de kleintjes.
Speurneuzentocht Voorsterbos
Met een opdrachtenboekje ga je zelf op pad door het Voorsterbos. Je ontdekt de sporen van dieren, je meet de omtrek van bomen en let op dierengeluiden. Zo ontdek je alle geheimen van het Voorsterbos! Bij het beheerkantoor aan de Kraggenburgerweg 21 in Kraggenburg staat een folder bak met boekjes.
Klik op de websitebutton voor nog meer informatie!
Meer leuke natuurgebieden in de buurt vind je natuurlijk in ons overzicht!

Natuurmonumenten / Voorsterbos

Voorsterweg 36

8316 PR Marknesse

Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Samen klimmen in de meivakantie!

Lekker klimmen in het voorjaarszonnetje bij klimbos Fun Forest Almere.

Naar Kinepolis in de meivakantie!

Op zoek naar een leuk uitje met kinderen in Almere tijdens de meivakantie?

Meivakantie bij Indoor Mountainbike!

Actief uitje bij Indoor Mountainbike Almere in de meivakantie met speciale Moederdag actie!

De waanzinnige boomhut van 13 verdiepingen

Een knotsgekke theatervoorstelling van Meneer Monster in Theater ’t Voorhuys

Uitgelicht

Kinderherdenking 4 mei livestream in Madurodam

Spannend en indrukwekkend het Verzetsmuseum junior

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Een dagje spetterpret met je kids in het Dolfinarium

Vorig jaar zomer gingen onze Kidsproof reporters naar het waterdierenpark Dolfinarium Harderwijk. En eerlijk is eerlijk… we hadden niet verwacht dat we zó dicht bij zeezoogdieren zouden komen in Nederland!

Kidsproof Kinderfeest

Kom op 23 mei en 29 augustus naar dit gezellige GRATIS kinderfestival in Almere Buiten Centrum! Met leuke activiteiten voor kinderen van 2 t/m 12 jaar.

Deze meivakantie-uitjes in Flevoland spannen écht de kroon

Koningsdag, Bevrijdingsdag, Moederdag en natuurlijk de meivakantie… extra veel leuke momentjes om gezellige dingen samen te doen met je kids. Wij verzamelden deze pareltjes.

18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!

Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief