Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Meer over weidevogels

Kijk mee met Mare, de Gea-reporter die op onderzoek uitgaat naar deze bijzondere vogels!

‘In mei leggen alle vogels een ei’, zo klinkt het gezegde. Dat klopt niet helemaal. De Grutto, ook wel de koning(in) van de weidevogels, legt vaak al in april haar eieren. En dit geldt voor meer vogels. Wel zijn de weidevogels in mei volop in actie in Friesland.

Alle reden voor Gea-reporter Mare om op onderzoek uit te gaan naar deze bijzondere vogels. Ze gaat samen met Harry van It Fryske Gea op pad in de Friese natuur! Kijk je mee? Klik dan snel op de roze websitebutton!

It Fryske Gea

Van Harinxmaweg 17

9246 TL Olterterp

Mail direct

Mail direct naar It Fryske Gea

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Fries Scheepvaart Museum

Fries Scheepvaartmuseum in Sneek heeft een eigen kindermuseum! Ben jij er al geweest?

2025: Gratis Dinsdag!

In 2025 is Natuurmuseum Fryslân gratis toegankelijk op de dinsdagen, behalve de schoolvakanties.

Fries Museum

Beleef een perfect dagje uit in het Fries Museum! Entree is gratis t/m 17 jaar.

Princessehof

Ontdek het koninklijke stadspaleis met de hele familie. Kinderen hebben gratis entree!

Uitgelicht

Een parel aan de kust!

FunZone: oneindig veel binnenpret

Blogs & inspiratie

Alle blogs

7x natuurspeeltuinen in Friesland

Wat is er fijner dan lekker buiten in de natuur banjeren? Je eigen verhalen verzinnen en je fantasie de vrije loop laten? Geniet van het buitenleven met onze favoriete natuurspeeltuinen en speelbossen in Friesland. Extra leuk is dat ze (vaak) gratis toegankelijk zijn. Oh ja,... vies worden mag!

11x de leukste terrassen met speeltuin in Friesland

Eindeloos op een terras zitten terwijl de kids zich opperbest vermaken in een speeltuin, dat is iets om naar uit te kijken. Lekker bijkletsen met vrienden of je eigen partner... heerlijk! Wij zetten de leukste terrassen met speeltuin voor je op een rijtje. Kies er één uit of bezoek ze gewoon allemaal!

16x Buiten zwemmen met kinderen in Friesland

Als de zon schijnt, wil je lekker het water in. Zoek jij een goede plek om te zwemmen, dan hoef je in Friesland nooit lang te zoeken. Van heerlijke zwemstrandjes tot natuurbaden, we hebben het allemaal. Kidsproof zette de mooiste en fijnste plekjes voor je op een rij! Goed om te weten dat deze hotspots ook écht geschikt zijn voor kinderen.

9x bootje huren in Friesland

Zeg je Friesland, dan zeg je water! Veel water! Hoe leuk is het om de omgeving te ontdekken per boot? Een goed gevulde picknickmand mee en varen maar!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief