Maak je eigen mini-mummiedier
Ga deze voorjaarsvakantie naar het Natuurmuseum, voor veel leuke doe-dingen!
In de voorjaarsvakantie stap je zó een andere wereld in. In het Natuurmuseum Fryslân gaan jullie op reis naar het oude Egypte, met extra activiteiten rondom de tentoonstelling Mummie Mysteries. Jas aan, nieuwsgierigheid mee en gaan!
Zoek de plek en ontdek
Jullie starten in de expo met het familieprogramma ‘Zoek de plek en ontdek’. Je krijgt een kaart met plaatjes die je terugvindt in de tentoonstelling. Klap een luikje open en je krijgt een vraag of opdracht, heerlijk speuren dus!
Mini-mummiedier maken
Daarna duiken jullie het atrium in voor een mini-mummiedier. Met een kurk en een doosje langs verschillende stations: mummie maken, een eigen geur toevoegen, een sarcofaag versieren en hiërogliefen schrijven (ja, dat kan dus echt).
Bij de Vertelkar horen jullie nog meer over bewuste en onbewuste mummies en hoe dieren tegenwoordig worden bewaard. Handig: tijdens de voorjaarsvakantie is het museum dagelijks open van 10.00 tot 17.00 uur, ook op maandag.
Van dinsdag 24 februari t/m vrijdag 27 februari is er de actie ‘Help pake en beppe de vakantie door’: kinderen mogen gratis naar binnen op vertoon van pake/beppe (of andere volwassene). De gratis entree geldt niet voor OnderWaterSafari (4+).
Ontdek meer uitjes in de buurt in onze uitagenda.
Klaar voor jullie Egypte-trip? Klik op de roze button en check alle activiteiten en details op de website van het Natuurmuseum Fryslân.
21 februari t/m 1 maart
Natuurmuseum Fryslân
Schoenmakersperk 2
8911 EM Leeuwarden
Openingstijden
21 februari t/m 1 maart van 10:00 tot 17:00 uurPrijs
Zie websiteToon op kaart
Lijstjes voor Fryslân
Meer inspiratie
2026: Gratis Dinsdag!
In 2026 is Natuurmuseum Fryslân gratis toegankelijk op de dinsdag, behalve de schoolvakanties regio Noord
Peuterpret bij De Lawei
Speciaal voor de allerkleinsten, zij kunnen 4x per jaar genieten van een Peuterpretfilm bij De Lawei.
Bordspel familie-event
Deze middag kun je kennismaken met spelletjes van over de hele wereld.Uitgelicht
Blogs & inspiratie
Alle blogs
Vogelvoer maken: Dat kan iedereen!
Zelf vogelvoer maken is vrij eenvoudig en hartstikke leuk. En daarna vogeltjes spotten. Vink, mees, merel: zie jij het verschil?
Toegankelijke uitjes in Friesland met kinderen
Wil je er even fijn op uit, maar zoek je naar fijne uitjes die toegankelijk zijn in Friesland? Wij zetten de allerleukste uitjes voor je op rij!
Kidsproof Valentijns Kletspraat
Ben jij ook zo dól op de liefde? Vraag je kinderen de hemd van het lijf met deze kletspraat. Ben je weleens verliefd geweest? Wat is jou ideale afspraakje? En nog veel meer inspiratie vragen vind je hier. Knip ze uit en stop ze in een pot voor leuke momenten en gesprekken.