Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Biodiversiteitsdag Leeuwarder bos

Mee op excursie en waterdiertjes vangen tijdens de jaarlijkse Biodiversiteitsdag in het Leeuwarder Bos!

Op zondag 7 juni 2026 is de jaarlijkse Biodiversiteitsdag in het Leeuwarden bos. Samen met deskundigen gaan jullie op zoek naar planten en dieren. Elk jaar worden er weer nieuwe soorten ontdekt: de teller staat inmiddels op ruim 3500 soorten! Dus pak je verrekijker en je laarzen en ga mee de natuur in!

Excursies

De hele dag door vinden er excursies plaats. Onder begeleiding van deskundigen gaan deelnemers op zoek naar onder andere vogels, insecten en spinnen. Ook is er voor een beperkt aantal deelnemers een kano excursie waarbij de sloten in het bos worden verkend. Tussen de excursies door kunnen kinderen met vrijwilligers van IVN waterbeestjes vangen in de sloot. Deze waterbeestjes kunnen met behulp van een zoekkaart op naam worden gebracht.

Praktisch

De Biodiversiteitsdag vindt plaats op zondag 7 juni tussen 11:00 en 16:00 uur. Centrale punt is Rustpunt-Buitencentrum Leeuwarder bos. Deze is te vinden op vijftig meter van de kruising Havanklaan en Vierhuisterweg. Vanaf hier zullen ook de excursies vertrekken. Parkeren met de auto is alleen mogelijk op het parkeerterrein Leeuwarder bos in de bocht van de Havanklaan.

Er is een beperkt aantal plekken beschikbaar voor het kanoën, aanmelden gaat via aanmelden@natuurmuseumfryslan.nl. Voor andere excursies hoeven mensen zich niet aan te melden. Alle excursies en activiteiten zijn gratis.

Het is raadzaam om bij een excursie wandelschoenen aan te doen en bij een vogelexcursie een verrekijker mee te nemen. Als kinderen waterdiertjes willen vangen is het handig om laarzen te dragen.

Voor meer info klik je op de roze button!

Data:

  • zondag 7 juni 2026

PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.

Natuurmuseum Fryslân

Schoenmakersperk 2

8911 EM Leeuwarden

Openingstijden Zondag 7 juni van 11:00 tot 16:00 uur
Prijs Gratis
Mail direct

Mail direct naar Natuurmuseum Fryslân

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Verf avontuur

Kom op Pinkstermaandag 25 mei naar Dorpstuin Snakkerburen voor een Verf avontuur!

Oranjewoud Festival

Kom in het Pinksterweekend samen met je kids naar het leukste (klassieke) muziekfestival van Nederland

Bounce Valley Leeuwarden

In dit springkussenpark in Leeuwarden kun je deze kerstvakantie springen, klimmen en glijden!

Prinsen- en Princessedag bij het Princessehof

Op zondag 21 juni (Vaderdag) is er een gratis kinderfeest in het Princessehof!

Uitgelicht

Kroon op de taart bij CODA

Bezoek World of Dinos met korting!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

15x tips voor Ameland met kinderen

Op Ameland valt van alles te beleven. Wat dacht je van wadlopen, wandelen, genieten van het strand, de zee en de zon? Ook kun je hier surfen, zwemmen, heerlijk eten en nog veel meer! Hieronder hebben we de leukste tips voor een dagje uit op Ameland voor je op een rijtje gezet.

6x állerleukste speeltuinen in Friesland

Tijd om op zoek te gaan naar de állerleukste buitenspeeltuinen in Friesland, waar kinderen hun eindeloze energie lekker kwijt kunnen. We klommen, gleden en draaiden heel wat af. Urenlang speelplezier gegarandeerd!

Heel veel tips voor kinderuitjes met Pinksteren

Met een lekker lang en hopelijk een beetje zonnig Pinksterweekend voor de deur hebben we weer heel veel leuks voor jou verzameld!

35 tips voor een fijne Hemelvaart in Friesland

Alweer een fijn lang weekend! Speciaal voor Hemelvaart hebben we een heleboel tips verzameld voor thuis en wanneer je er op uit wilt.