Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

All You Can Eid: een warme serie voor gezinnen!

Gepubliceerd op 5 februari 2026

Soms kijk je samen iets op tv en voel je meteen: dit is bijzonder. All You Can Eid is zo’n serie. Warm, spannend en verbindend, en perfect om samen met je kinderen te kijken en daarna nog even door te praten aan tafel.

All You Can Eid: samen kijken!

Vanaf zaterdag 14 februari t/m 14 maart zie je elke week om 18.35 uur op NPO Zapp (NPO 3) de nieuwe afleveringen van All You Can Eid. Als moeder raakte ik meteen gegrepen door het verhaal van de elfjarige Imani. Ze kijkt uit naar haar allereerste ramadan, maar ondertussen staat alles wat vertrouwd is op losse schroeven. Het familiebedrijf, een patisserie vol zoete herinneringen, dreigt te worden verkocht en een mysterieuze inbraak zorgt voor spanning.

Wat deze serie zo fijn maakt om samen te kijken, is de mix van avontuur en gevoel. Je ziet hoe vriendschap groeit, hoe een familie elkaar weer vindt en hoe bijzonder die ramadanperiode eigenlijk is. Net zoals kerstseries in december, voelt All You Can Eid als een moment om even bewust samen te zijn. Op de bank, met z’n allen.

👉 Benieuwd geworden? Deze link opent in een nieuwe tab

Een serie die verbindt en herkenning geeft

Ramadan draait om saamhorigheid, reflectie en aandacht voor elkaar. Dat voel je in elke aflevering. Samen met haar vriendin Damla, haar broer Sami en zijn vriend Hidde doet Imani er alles aan om haar familie én deze bijzondere maand te redden. De cast – met onder andere Lunah Tallou, Mamoun El Younoussi en Birgit Schuurman – maakt het verhaal levensecht en toegankelijk voor het hele gezin.

Wat ik mooi vind: deze serie laat kinderen kennismaken met een traditie die voor meer dan een miljoen mensen in Nederland heel belangrijk is, zonder uitleggerig te worden. Gewoon door mee te leven met een liefdevolle familie. Dat zorgt voor herkenning én nieuwe gesprekken aan tafel (ja, dat gebeurt echt).

 

Een toffe tip, die ik graag met je deel. Wij zijn altijd op zoek naar momenten om écht samen te zijn. Met een zwak voor series en verhalen die gesprekken op gang brengen en gezinnen dichter bij elkaar brengen. Ik deel graag tips die niet alleen leuk zijn om te doen of te kijken, maar ook iets losmaken – bij kinderen én bij ouders.

Ik ben benieuwd wat jullie ervan vinden!

 

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

7x natuurspeeltuinen in Friesland

Wat is er fijner dan lekker buiten in de natuur banjeren? Je eigen verhalen verzinnen en je fantasie de vrije loop laten? Geniet van het buitenleven met onze favoriete natuurspeeltuinen en speelbossen in Friesland. Extra leuk is dat ze (vaak) gratis toegankelijk zijn. Oh ja,... vies worden mag!

Zomer Bucket list Friesland

We hebben voor deze zomerbucketlist 50 top-uitjes verzameld voor de zomer. Bijna alle uitjes kun je doen in het mooie Fryslân. Er staan ook een paar tips in buiten de regio, maar die waren té leuk om niet te noemen ;)

15x tips voor Ameland met kinderen

Op Ameland valt van alles te beleven. Wat dacht je van wadlopen, wandelen, genieten van het strand, de zee en de zon? Ook kun je hier surfen, zwemmen, heerlijk eten en nog veel meer! Hieronder hebben we de leukste tips voor een dagje uit op Ameland voor je op een rijtje gezet.

16x Buiten zwemmen met kinderen in Friesland

Als de zon schijnt, wil je lekker het water in. Zoek jij een goede plek om te zwemmen, dan hoef je in Friesland nooit lang te zoeken. Ik zette voor jou de állerleukste plekken op een rij!

Favoriete uitjes & adressen

Aquapark Sneek

Voorlezen en knutselen (2-7 jr)

Aquapark Feestje

Imaginarium Festival

Meer inspiratie

Dagje Aquapark Sneek

Zin in een dagje waterpret? Kom naar Aquapark Sneek als je durft! 7+

Imaginarium Festival

In het eerste weekend van de zomervakantie, op 3, 4 en 5 juli is het tijd voor het Imaginarium Festival!

2026: Gratis Dinsdag!

In 2026 is Natuurmuseum Fryslân gratis toegankelijk op de dinsdag, behalve de schoolvakanties regio Noord

Tekenen in de tuin op zondag in de zomer

Schuif deze zomervakantie aan voor een leuke tekenmiddag in de tuin van Keramiekmuseum Princessehof!