

Blogs & inspiratie
Leuke knutsels, recepten en spelletjes voor het voorjaar!
Gepubliceerd op 8 april 2025
Oh, wat lekker, het is voorjaar. Wij krijgen direct zin om leuke knutsels te gaan maken met de kids, in lente-thema natuurlijk.

Dit schaapje ziet er misschien uit als een ingewikkeld werkje, maar dat valt reuze mee. Met wit vilt, zwarte pijpenragers en een stukje zwart karton, heb je snel een heel leuk resultaat. En het bijtje? Dat is een persoonlijke favoriet. Hij kijkt zo vrolijk. Een wc-rol, pijpenragers en karton is alles wat je nodig hebt!
Leuk om te maken is bijvoorbeeld deze bloem van wattenstaafjes. De steel maak je van een pijpenrager, voor het midden van de bloem gebruik je een stukje vilt. En de blaadjes, juist die maak je van wattenstaafjes.
Is je kind jarig in het voorjaar? Dan is het superleuk te trakteren met de lente in gedachte. Dieren die in de wei staan, horen daar voor mij bij! Deze traktatie past dan ook perfect. Reken maar dat je er hoge ogen mee gooit. Je hebt niet meer nodig dan een cake, groene marsepein, poedersuiker, een zak speelgoeddiertjes en een deegroller.
En met kinderfeestjes kunnen de kids vanaf het voorjaar ook weer heerlijk naar buiten. Echte klassiekers zijn Boomtikkertje en Stand in de mand, kennen jullie die nog?
Wil je op het kinderfeestje een bijzondere snack uitdelen? Probeer dan eens deze snacktulpjes of lieveheersbeestjes. Lekker en gezond! Wel eventjes priegelen, maar dan heb je ook echt iets leuks!
Wil je er ook lekker op uit in het voorjaar? Check dan zeker ook onze Uit Agenda Deze link opent in een nieuwe tab.
Dit artikel is geschreven door Claudine, een ervaren blogger en specialist in de leukste uitjes in Friesland. Met jarenlange kennis van verborgen pareltjes en lokale hotspots, geeft zij jou de beste tips voor toffe uitjes. Volg mij voor meer inspiratie en ontdek de nieuwste evenementen, activiteiten en uitstapjes in Friesland!
Lees ook:
Alle blogs

Echt leuke uitjes met tieners in Friesland
Van de een op andere dag heb je een echte tiener in huis. Pluktuinen, speeltuinen en boerderijen zijn opeens passé. Een rondje door het bos wandelen is over het algemeen ook niet een idee waar ze warm voor lopen. Zeker als je nog wat jongere kinderen in huis hebt, wordt een uitje bedenken wat voor iedereen leuk is opeens een opgave. Maar het 'bonden' als gezin is juist in deze leeftijdsfase zo belangrijk. Wij hebben voor jou heel veel tips op een rij gezet.
7x natuurspeeltuinen in Friesland
Wat is er fijner dan lekker buiten in de natuur banjeren? Je eigen verhalen verzinnen en je fantasie de vrije loop laten? Geniet van het buitenleven met onze favoriete natuurspeeltuinen en speelbossen in Friesland. Extra leuk is dat ze (vaak) gratis toegankelijk zijn. Oh ja,... vies worden mag!
12x tips voor op zonnig Schiermonnikoog met kinderen
Op Schiermonnikoog kun je heerlijk uitwaaien met de kids en genieten van de prachtige natuur, de zee en het strand. Je beleeft hier het ultieme eilandgevoel en dat zó dicht bij huis.Meer inspiratie

Prinsen- en Princessedag!
Op 15 juni zijn alle kids van 4-10 jaar uitgenodigd op het grote feest van Maria Louise in haar paleis!
Oranjewoud Festival
Kom in het weekend 14&15 juni samen met je kids naar het leukste (klassieke) muziekfestival van Nederland
Fries Scheepvaart Museum
Fries Scheepvaartmuseum in Sneek heeft een eigen kindermuseum! Ben jij er al geweest?