Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

25x winterse uitjes in Friesland met kinderen

Gepubliceerd op 6 januari 2026

Koude dagen, een frisse wind. Sjaals en mutsen... wat kun je doen in Friesland in de winter? Wij geven je 25 tips!

5 x Actief indoor

Winters binnen uitje in Friesland met kinderen

5 x Geweldige musea

Uitje met kinderen in de winter in Friesland

5 x Toffe restaurants

James restaurant Friesland kinderen

5 x Lekker naar buiten

Winteruitjes in Friesland

5 x Knus

  • laat je opsluiten in een escape room
  • kruip weg in het pluche van een van de bioscopen in Friesland
  • bezoek eens een theatervoorstelling, je vind ze in de Uitagenda
  • of check eens welke workshops er zijn op dit moment: Uitagenda – Workshops
  • organiseer een spelletjesmiddag. Ook leuk om samen met 1 of 2 andere gezinnen te doen!

Veel winterplezier!
Claudine

Lees ook:

Alle blogs

Toegankelijke uitjes in Friesland met kinderen

Wil je er even fijn op uit, maar zoek je naar fijne uitjes die toegankelijk zijn in Friesland? Wij zetten de allerleukste uitjes voor je op rij!

Gezellige Valentijnsdag!

Valentijnsdag is niet alleen leuk voor giebelende tieners. Bij ons thuis is Valentijnsdag een leuk excuus om elkaar extra in het zonnetje te zetten. Check hier de leukste ideetjes!

Kidsproof Valentijns Kletspraat

Ben jij ook zo dól op de liefde? Vraag je kinderen de hemd van het lijf met deze kletspraat. Ben je weleens verliefd geweest? Wat is jou ideale afspraakje? En nog veel meer inspiratie vragen vind je hier. Knip ze uit en stop ze in een pot voor leuke momenten en gesprekken.

Vogelvoer maken: Dat kan iedereen!

Zelf vogelvoer maken is vrij eenvoudig en hartstikke leuk. En daarna vogeltjes spotten. Vink, mees, merel: zie jij het verschil?

Meer inspiratie

2026: Gratis Dinsdag!

In 2026 is Natuurmuseum Fryslân gratis toegankelijk op de dinsdag, behalve de schoolvakanties regio Noord

Schatzoeken

Lukt het jou om het raadsel van de museumschat in het Fries Scheepvaartmuseum op te lossen?

Bordspel familie-event

Deze middag kun je kennismaken met spelletjes van over de hele wereld.

Peuterpret bij De Lawei

Speciaal voor de allerkleinsten, zij kunnen 4x per jaar genieten van een Peuterpretfilm bij De Lawei.