Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Dag van het Kasteel 2026

Het gehele Pinksterweekend staan kastelen en buitenplaatsen in de spotlights; dit jaar met thema LIEFDE!

Dag(en) van het Kasteel 2026

Tijdens de Dag(en) van het Kasteel openen kastelen en buitenplaatsen in heel Nederland hun poorten. Niet alleen voor een kijkje binnen, maar vooral om buiten te struinen door boomgaarden, over slingerpaadjes en langs eeuwenoude slotgrachten.

Het thema dit jaar is ‘LIEFDE’ – dus verwacht volop liefdevolle activiteiten in de open lucht. Van speurtochten in het park tot verhalen in de kasteeltuin. Kastelen, landgoederen en buitenplaatsen waren én zijn plekken vol hartstocht en emoties. Wie hield van wie? Welke banden bleken sterker dan de tijd? En hoe heeft liefde – in al haar vormen – de geschiedenis van deze bijzondere plekken bepaald?

Dag van het Kasteel – de Pinksterweekend Editie

Je kunt kastelen bezoeken op vrijdag 22, zaterdag 23, zondag 24 én maandag 25 mei 2025. Benieuwd welk kasteel het dichtstbij is? Of welke locatie het leukste programma voor kinderen heeft? Gebruik het handige overzicht op de website. Je kunt zoeken op provincie, plaats én filteren op kindvriendelijke activiteiten. Er is altijd wel een kasteel in de buurt waar iets te beleven valt.

Veel plezier!

De kastelen zijn tijdens het gehele Pinksterweekend, van 22 t/m 15 mei 2026, te bezoeken.

Stichting Dag van het Kasteel

Mail direct

Mail direct naar Stichting Dag van het Kasteel

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer

Meer inspiratie

Bounce Valley Leeuwarden

In dit springkussenpark in Leeuwarden kun je deze kerstvakantie springen, klimmen en glijden!

Naar Speelpark deSwaan deze meivakantie

Onbeperkt speelplezier in de grootste speeltuin van Noord-Holland met gloednieuw waterkussen!

De nieuwe KidsGea is uit!

Heb jij hem al ontvangen? De nieuwe KidsGea over de kieviet en andere weidevogels is uit!

De nieuwste familiefilms bij Pathe

Al jouw filmhelden beleven nieuwe avonturen; deze lente in de bioscoop!

Uitgelicht

Blogs & inspiratie

Alle blogs

25 x doen in de lente in Friesland

25 Dingen om te doen met de kids in de lente in Friesland, vink jij ze allemaal af?

Gratis uitjes in Friesland

Ben je op zoek naar een leuk kinderuitje dat niet zo duur is of zelfs gratis? Dat kan. Er zijn supertoffe dingen om te doen die helemaal niets kosten! Bekijk onze leuke tips voor gratis kinderuitjes en activiteiten in Friesland.

Lente knutsels maken!

Het voorjaar is begonnen! We zien de zon steeds vaker, overal groeien bloemetjes en ook de eerste lammetjes springen vrolijk in het rond. We hebben 8 superleuke activiteiten voor je verzameld: van toveren met water tot je eigen mini-moestuin. Veel plezier!

Tips voor de meivakantie 2026 in Friesland!

Er staat een meivakantie vol leuke uitjes in Friesland voor de deur! Ga heerlijk naar buiten met het hele gezin, bezoek een van de vele musea met extra kinderactiviteiten of ga naar een leuke theatervoorstelling. Benieuwd naar wat er allemaal te beleven is deze meivakantie In Friesland? Lees dan snel verder!