Welkom in de middeleeuwen 8+
Een historische tijdreis van anderhalf uur, inclusief lijfstraffen voor iedereen.
Ben je toe aan ridders, heksen en builenpest? Koningen, kwakzalvers en scheurbuik? En wil je zelf ook even aan de schandpaal? Welkom in de Middeleeuwen! De bekende NTR-serie van Niek Barendsen komt naar het theater. Presentatrice Dorine neemt je mee op een dolle, duizelingwekkende reis door 1000 jaar geschiedenis. Van modderige Germanen tot zoekende ontdekkingsreizigers, van koene kruisridders tot edele jonkvrouwen.
Je ontmoet Karel de Grote, Jeanne d’Arc, Erik de Viking en Willem van Oranje. Pest, boekdrukkunst, aderlaten, piskijken en kiezen trekken: alles komt voorbij, natuurlijk voorzien van snijdend commentaar en de aanstekelijke lach van het beroemde televisie-echtpaar Trui en Maarten. De acteurs vallen van de ene rol in de andere, springen in een tijdmachine en nemen je mee dwars door een millennium middeleeuwen met pakkende sketches, grappige dansjes en catchy liedjes van de hand van Niek Barendsen. Een historische tijdreis van anderhalf uur, inclusief lijfstraffen voor iedereen. Kom kijken en krijg de pest!
De voorstelling Welkom in de Middeleeuwen is donderdag 19 maart 2026 om 19.00 te zien bij Schouwburg De Lawei in Drachten.
Klik voor meer info en tickets op de roze websitebutton.
TIP: Op zoek naar meer voorstellingen? Neem dan een kijkje bij de uitagenda met een handig overzicht.
Data:
- donderdag 19 maart 2026
PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.
Schouwburg De Lawei
9203 RJ Drachten
Openingstijden
donderdag 19 maart 2026 om 19.00Prijs
€17,50Lijstjes voor Fryslân
Blogs & inspiratie
Alle blogs
11x de leukste terrassen met speeltuin in Friesland
Eindeloos op een terras zitten terwijl de kids zich opperbest vermaken in een speeltuin, dat is iets om naar uit te kijken. Lekker bijkletsen met vrienden of je eigen partner... heerlijk! Wij zetten de leukste terrassen met speeltuin voor je op een rijtje. Kies er één uit of bezoek ze gewoon allemaal!
6x állerleukste speeltuinen in Friesland
Tijd om op zoek te gaan naar de állerleukste buitenspeeltuinen in Friesland, waar kinderen hun eindeloze energie lekker kwijt kunnen. We klommen, gleden en draaiden heel wat af. Urenlang speelplezier gegarandeerd!
8 x Paasbrunch, Paaslunch & diner met kinderen in Friesland
Of je nu zin hebt in een lekkere paasbrunch, paaslunch of paasdiner; in Friesland kun je met Pasen in 2025 heerlijk uit eten met het hele gezin! Ook voor de kinderen is er van alles georganiseerd. Wij verzamelden deze toffe plekjes voor jou. Vergeet niet om tijdig te reserveren!