Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Welkom in de middeleeuwen 8+

Een historische tijdreis van anderhalf uur, inclusief lijfstraffen voor iedereen.

Ben je toe aan ridders, heksen en builenpest? Koningen, kwakzalvers en scheurbuik? En wil je zelf ook even aan de schandpaal? Welkom in de Middeleeuwen! De bekende NTR-serie van Niek Barendsen komt naar het theater. Presentatrice Dorine neemt je mee op een dolle, duizelingwekkende reis door 1000 jaar geschiedenis. Van modderige Germanen tot zoekende ontdekkingsreizigers, van koene kruisridders tot edele jonkvrouwen.

Je ontmoet Karel de Grote, Jeanne d’Arc, Erik de Viking en Willem van Oranje. Pest, boekdrukkunst, aderlaten, piskijken en kiezen trekken: alles komt voorbij, natuurlijk voorzien van snijdend commentaar en de aanstekelijke lach van het beroemde televisie-echtpaar Trui en Maarten. De acteurs vallen van de ene rol in de andere, springen in een tijdmachine en nemen je mee dwars door een millennium middeleeuwen met pakkende sketches, grappige dansjes en catchy liedjes van de hand van Niek Barendsen. Een historische tijdreis van anderhalf uur, inclusief lijfstraffen voor iedereen. Kom kijken en krijg de pest!

De voorstelling Welkom in de Middeleeuwen is donderdag 19 maart 2026 om 19.00 te zien bij Schouwburg De Lawei in Drachten.

Klik voor meer info en tickets op de roze websitebutton.

TIP: Op zoek naar meer voorstellingen? Neem dan een kijkje bij de uitagenda met een handig overzicht.

Data:

  • donderdag 19 maart 2026

PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.

Schouwburg De Lawei

9203 RJ Drachten

Openingstijden donderdag 19 maart 2026 om 19.00
Prijs €17,50
Mail direct

Mail direct naar Schouwburg De Lawei

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Gratis museumspel voor families

Ga in het Fries Museum in Leeuwarden op ontdekkingstocht met Lytse Pier!

2025: Gratis Dinsdag!

In 2025 is Natuurmuseum Fryslân gratis toegankelijk op de dinsdagen, behalve de schoolvakanties.

Princessehof

Ontdek het koninklijke stadspaleis met de hele familie. Kinderen hebben gratis entree!

Boeren en tuinders pakken winters uit!

Vrolijk verlichte trekkertochten, verlichte boerderijroutes of een leuke winterwandeling!

Uitgelicht

Zuiderzeelicht

Light Safari

Blogs & inspiratie

Alle blogs

37x kerstfilms en kerstseries

2025 - Het is december, dus tijd voor kerstfilms en kerstseries. Ga maar alvast met het hele gezin in pyjama op de bank zitten, want hieronder vind je onze 34 favoriete kerstfilms en kerstseries, die leuk zijn voor kinderen.

13x de leukste boswandelingen met kids in Friesland

Laarzen aan en gaan! Met deze leuke boswandelingen in de regio heb je gegarandeerd een leuk dagje midden in de natuur. Hieronder vind je 6 leuke boswandelingen bij jou in de buurt! Niet alleen dat, we vonden óók maar liefst 7 kabouterwandelingen!

De leukste kerstmarkten met kids in Friesland

Oh wat is dit toch een heerlijke tijd! Alles is zo sfeervol verlicht! En overal zien we kerstballen, glitters en versierde pleintjes... Tijd om eens op zoek te gaan naar de leukste kerstmarkten in Friesland. Staat jouw favoriet er tussen?

21x zelfgemaakte kerstballen

Heb je het huis al in de extra kerstsfeer gebracht? Samen met de kinderen een eigen kerstbal of kersthanger gemaakt om zo een persoonlijk tintje aan je kerstboom te geven? Wij hebben 21 toffe tips voor je op een rijtje gezet.