Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Weekend van het Verdedigingserfgoed

Volop spannende excursies, ravotten in de natuur, museumbezoek en genieten van lekker eten & drinken!

Weekend van het Verdedigingserfgoed

Eeuwenlang zorgden forten, bunkers, vestingen en linies voor de verdediging van ons land. Samen vormen zij het verdedigingserfgoed in Nederland.

Op zaterdag 18 en zondag 19 april worden er honderden van deze bouwwerken opengesteld voor het grote publiek! Van Den Helder tot Maastricht is er van alles te zien en te doen: spannende excursies, ravotten in de natuur, museumbezoek en genieten van lekker eten & drinken. Hip, happening en lekker buiten. Spannend en leuk voor het hele gezin!

Vergeet saaie musea waar je nergens aan mag zitten. De forten en vestingen in Nederland zijn deze dagen één grote ontdekkingsreis. Of je nu door de ondergrondse gangen dwaalt of de wallen beklimt: overal valt wel iets te beleven. En de forten van de Hollandse Waterlinies zijn ook nog eens UNESCO Werelderfgoed, hoe cool is dat?

Rust voor de ouders, avontuur voor de kids

Terwijl de kinderen ridder of spion spelen in het gras, kunnen de ouders even bijkomen. De meeste forten hebben prachtige terrassen in de natuur waar je terechtkunt voor een goede lunch of een ijsje. Het is de perfecte combinatie van lekker buiten zijn en spelenderwijs iets leren over de geschiedenis van Nederland.

Plan je missie!

Veel activiteiten tijdens dit weekend zijn razend populair, dus zorg dat je er op​ tijd bij bent. Sommige workshops of rondleidingen moet je vooraf even reserveren. Benieuwd welke forten, vestingen en bunkers er bij jou in de buurt (of wat verder weg) de deuren openen?

Klik voor meer info over de activiteiten in jouw regio of in andere delen van Nederland via de roze button door naar de site.

Data:

  • zaterdag 18 april 2026
  • zondag 19 april 2026

PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.

Weekend van het Verdedigingserfgoed

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Discozwemmen

Zwemmen en swingen op de nieuwste hits bij R&A Sports en Swimming!

Bak ook mee voor KiKa!

Maak de lekkerste baksels en koekjes en steun KiKa tijdens de bakmaand!

Weekendtips

Weekendtips en weekenduitjes voor 't hele gezin. Ga er met je kinderen op uit!

Kasteelmarkt in de tuin van het Muiderslot

Kom lekker rondstruinen bij de Kasteelmarkt in de tuin van Muiderslot. Toegang is gratis!

Uitgelicht

GRATIS mini-zine vol inspiratie voor Pasen

Nu tot 25% korting bij RCN vakantieparken…

Blogs & inspiratie

Alle blogs

12x knutselen voor Pasen

Pasen staat voor de deur! Tijd om aan de slag te gaan met 8 leuke, eenvoudige knutselideeën en 4 heerlijke recepten om op tafel te zetten tijdens het paasontbijt of de paasbrunch.

Top 10 lentetips om zelf te maken

Vind je het ook zo gezellig om samen te knutselen aan de keukentafel? Wij hebben een paar heerlijke lente-achtige knutseltips voor je!

Kidsproof Kletspraat Lente editie

Welke bloemen zie je in de lente? En vanaf welke temperatuur kan je buiten eten? Deze en meer leuke vragen over de lente vind je in de Kidsproof Kletspraat Lente editie.

Lente: 11x leuke dingen om buiten te doen met kinderen

In de lente willen we graag naar buiten met de kinderen. De eerste zonnestralen pakken, het eerste ijsje eten en genieten van geurende bloesem en vrolijke lammetjes. Hieronder lees je onze 11 lente-uitjes om buiten te doen met je kinderen.