

Blogs & inspiratie
Boekenleggers zelf maken
Gepubliceerd op 30 januari 2025
Wij knutselen met 4 kinderen thuis heel wat af. Brieven, strijkkralen, tekeningen en ook boekenleggers. We laten je graag stap voor stap zien hoe je die maakt!

Dit heb je nodig:
– (gekleurd) papier
– een liniaal
– een potlood en gum
– een schaar
– lijm
Teken in de hoek van het papier 3 vierkantjes, één in de hoek en twee vierkantjes ernaast.
Zet in de buitenste vierkantjes een diagonale lijn en gum de lijnen aan de buitenkant weg.
Knip langs de lijnen het figuurtje uit, zoals op de afbeelding hieronder.
Je kunt nu heel eenvoudig de driehoekjes naar binnen vouwen. Plak het laatste hoekje met wat lijm aan het eerste hoekje dat je omvouwt.
Nu heb je een soort van open envelopje. Je kunt dit hoekje nu op allerlei manieren gaan versieren. Kleur of plak er bijvoorbeeld iets moois op in je lievelings kleuren.
Mijn dochter koos voor een hartje voor oma. Een hartje maak je eenvoudig door een papiertje dubbel te vouwen en een half hartje te knippen. Zo is het hart altijd mooi symmetrisch.
Plak het hartje op de boekenlegger door alleen de bovenkiant van het hartje met wat lijm in te smeren. Het hoeft niet helemaal te passen, de punt mag wat uitsteken. Dat ziet er juist wel grappig uit.
Nu kun je de boekenlegger over de hoek van je bladzijde schuiven en weet je altijd waar je bent gebleven!
Je kunt natuurlijk ook verschillende kleuren gekleurd papier gebruiken…
Tadaaaaa……
Veel succes!
We zijn heel benieuwd wat jullie er van maken.
Groet,
Maud
Tip: kijk hier voor leuke weekendtips Deze link opent in een nieuwe tab
Lees ook:
Alle blogs

Tips om buiten te zwemmen in het Gooi!
Als de temperaturen oplopen en het echt zomers weer is, zoeken wij met de kinderen graag de verkoeling. Maar waar is dat fijne strandje met de faciliteiten waar jij naar zoekt? Of juist dat rustige plekje zonder al te veel toeters en bellen? Check hier onze tips voor heerlijke plekjes aan het water!
Uittips zomervakantie in ’t Gooi
Zomervakantie 2025 | Zes weken zijn de kinderen lekker vrij en is er zoveel te beleven in onze regio. We hebben superleuke eropuit tips voor je op een rijtje gezet.
Zomeruitjes door heel NL
Klaar voor de zomervakantie? Met deze uitjes en tips kan ie niet lang genoeg duren. Ontdek deze superleuke uitjes door heel Nederland en maak van elke dag een feestje, ook als het regent!Meer inspiratie

Soesterberg Zomeroffensief
Een knallende afsluiting van je zomer bij het NMM! Tanks, vliegtuigen… Alles wordt uit de kast getrokken
Nationale Opera & Ballet: Open Huis
Stap op zaterdag 30 augustus in de wereld achter de schermen van Nationale Opera & Ballet!
Spelen bij Groeneveld
Geniet van het menu terwijl de kinderen spelen in de speeltuin bij Grand Café Groeneveld!
Muziekles voor Kleuters
Start met een nieuwe reeks muzieklessen voor kleuters bij De Gooische Muziekschool!
Basisjaar muziekles
Kinderen starten met de jaarcursus Kraak de Code op verschillende locaties in 't Gooi. Volg een proefles!
Bosbad De Vuursche Baarn
Zwembad Bosbad De Vuursche is top voor een dagje zwemmen én midgetgolfen!
Help de egel met OERRR
Alles over egels op Fort Kijkuit!