Blogs & inspiratie
Kasteelfeest voor echte Ridders en Jonkvrouwen
Gepubliceerd op 28 mei 2024
Mijn jongste (6) had voor zijn verjaardag weinig twijfels over zijn kinderfeestje. Het zou een stoer Ridderfeest worden, op een écht kasteel.... nou dat kan! En ik weet toevallig dat we daar niet ver voor van huis hoeven. Dus gingen we op pad naar Loosdrecht.
Nadat de 7 mannen en 1 dame door de blauwe poort van Kasteel Sypesteyn in Loosdrecht waren gelopen, stond Jonkvrouw Jessica van Fratz en Twwo Kinderfeestjes ons al op te wachten in een prachtig kostuum! De kinderen werden hartelijk ontvangen met echte kasteelwijn! Hoe drinken ridders hun wijn en wat is het verschil met een jonkvrouw. Zelfs het boeren na de toost moest natuurlijk geoefend worden. Lachen geblazen….

Verse poffertjes
Ondertussen bakte de jonkvrouw verse poffertjes voor de gasten. Handig want ik had ze op woensdagmiddag meteen uit school meegenomen. De kinderen hadden ondertussen uitgebreid de tijd om te zingen en hun cadeautjes te geven. In mum van tijd rook het er heerlijk en was het feest in volle gang.

Nu de buiken vol zitten is het tijd om echt omgetoverd te worden tot ridders en jonkvrouw.

Verkleden en schminken
Met mooie pakken en vrolijke schmink (met stoere bloedneuzen) mocht iedereen een zwaard of paard uitzoeken, om vervolgens het kasteel te gaan verkennen. Uiteraard niet voordat de zwaarden op elkaar waren uitgeprobeerd. Maar gelukkig hadden we ridders die goed konden vechten zonder brokken te maken.

Rondleiding in Kasteel Sypesteyn
Tijdens de rondleiding door Kasteel Sypesteyn krijgen ze mooie verhalen te horen, mogen ze vragen stellen en leren ze van alles over de tijd dat Jonkheer Henri van Sypesteyn nog in het kasteel woonde. Onderweg verzamelde de ridders en jonkvrouw aanwijzingen voor de verborgen schat.

Paardenrace
Met een schatkaart in handen zoekt het makkelijker, maar die moeten ze eerst verdienen. Druk met alle aanwijzigingen en tips lukt het de ridders en jonkvrouw om de uitgang weer te vinden. Daar start de paardenrace. Niet om te winnen, maar om zo stoer én zo elegant mogelijk je paard te berijden. En na goed oefenen, lukt het ze allemaal. Maar het winelement is voor de meesten toch wel belangrijk!

Middeleeuwen herleven
En ook met de koninklijke dans op middeleeuwse muziek in de kasteeltuin kunnen ze edelstenen verdienen, die ze naar de verborgen schat zal leiden. Druk met zwiepende zwaarden, leven de kinderen zich helemaal in, in de rol van ridder. De jonkvrouw danst sierlijk tussen de stoere ridders en geniet duidelijk van haar eigen rol als prinses!

Het doolhof
Na een prachtig verhaal en de laatste aanwijzigingen weten de kinderen de weg naar het doolhof te vinden. Zou dat de plek zijn waar de schat verborgen ligt? Na rondrennen in alle richtingen en onder luid en enthousiast gegil volgt een duidelijke “Jaaaaa…..IK HEB ‘M…!!!!”

Als ’team’ is het gelukt om de schat te vinden, die de jonkheer vroeger verloren is. Een overwinning aan het einde van het feest. Als dank krijgen alle ridders en de jonkvrouw allemaal een edelsteen en munt uit de schatkist mee naar huis als aandenken aan deze verovering!

Wat een prachtige dag is dit geweest en wat een fijn gevoel om alle kinderen met brede glimlach het kasteel weer te zien verlaten.
Lieve Jonkvrouw Jessica, heel veel dank voor dit bijzondere feest. Wij komen graag nog een keer terug!
Veel liefs,
Maud & Ridder Julian
Aanrader
Wil jij ook zo’n leuk kinderfeestje in Kasteel Sypesteyn Deze link opent in een nieuwe tab? Check dan hier alle informatie van Fratz en Twwo Kinderfeestjes en bel of mail Jessica gerust voor meer informatie. Zij vertelt je graag meer over haar aanbod. Een echte aanrader als het ons vraagt!
Tip: lees hier onze andere blogs Deze link opent in een nieuwe tab.
Lees ook:
Alle blogs
Hilversum Lentespecial
Eropuit met de kids tijdens de voorjaarsvakantie.
Uittips voor in de voorjaarsvakantie
Hieronder vind je onze favoriete uittips in 't Gooi om er samen lekker op uit te gaan! Fijne vakantie, Maud
8x toffe binnenspeeltuinen en trampolineparken in ’t Gooi!
Is er regen voorspeld of buiten veel te koud? Geen probleem! Er zijn genoeg leuke binnen binnenspeeltuinen, trampolinepark en springkussenparken in 't Gooi waar kinderen heerlijk hun energie kwijt kunnen. Voor elke leeftijd is er een aanbod. Wij hebben de leukste voor je op een rij gezet!Meer inspiratie
Springkussenpark Bounce Valley
Check dit springparadijs in de voorjaarsvakantie. De kerk van Bounce Valley Hilversum
Ridderavonturen in de vakantie
Beleef de riddertijd bij het Nationaal Militair Museum met veel extra activiteiten rondom ridders.
LEGO® bouwen en creatieve worskhops @Muiderslot
Meld je aan voor leuke workshops en bouw mee aan het grootste LEGO®-kasteel van Nederland!
Extra activiteiten in het zwembad
Zwemmen in het zwembad in Blarium tijdens de voorjaarsvakantie! Check hier de activiteiten bij R&A.
Peppa Pig Live – Samen op stap | 2+ (try-out)
Oink, oink! Peppa Pig is terug in een splinternieuwe, vrolijke theatervoorstelling bij Speeldoos in Baarn
Extra activiteiten in het Mediamuseum
Knutsel je eigen tv, ontdek de schatten in het archief en verken de wereld van media!
Rembrandts Masterclass
Nieuwe tentoonstelling in het Rembrandthuis in Amsterdam: ontdek de beste tips en tricks van de master!