Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Kidsproof Recept: Zelf pizzacata maken

Gepubliceerd op 6 januari 2025

Pft! Elke dag opnieuw bedenken wat we gaan eten met de kinderen én vervolgens horen 'IEW! Dat lust ik niet!' is op zijn zachts gezegd soms frustrerend. We bedachten er iets op...

Mijn collega Claudine en ik herkenden het van elkaar, elke dag moet je opnieuw iets lekkers bedenken voor het hele gezin wat ook nog gezond is, het blijft een uitdaging. We weten uit ervaring dat alles waarbij kinderen zelf iets kunnen vullen altijd goed is. En zodoende bestond het idee van de pizzacata.

Zelf pizzacata maken

Wij noemen het sinds onze vakantie naar Italië pizzacata! Op de pizzacata liggen eigenlijk maar 3 ingrediënten (of meer als er op die manier lekker veel groenten aan te pas komen).

Lekker makkelijk: Ik haal hiervoor de kant en klaar pizza bodems bij de supermarkt. Je kunt dan zelf kiezen voor een traditionele deegbodem of een gezondere bloemkoolbodem. Ben je handig met pizzadeeg, dan is een bodem ook zo gemaakt natuurlijk! 

Zelluf doen: De kinderen krijgen van mij allemaal een stuk deeg die ze zelf op het kookeiland mogen uitrollen. Een rondje, een vierkant, een hartje, alles mag! Daarna mogen zij zelf de pizza beleggen met ingrediënten. Ik zet de volgende schaaltjes klaar:

Ingrediënten
– uienringen
– gesneden champignons
– paprika blokjes
– artisjokharten
– mozzarella 
– tomaten
– basilicum blaadjes
– verse pesto

Bodem klaar, beleggen maar! Zo zijn de kinderen niet alleen lekker bezig, ze eten het ook makkelijker op dan als ik het ze zomaar voor zet.

Bakken! Ik zet de oven altijd lekker hoog op 220 graden en laat de pizzacata extra lang bakken, voor een krokante bodem, maar dat is een kwestie van smaak natuurlijk! 

Tip: onze oudste wil ook geen slappe bodem, dus die bakt eerst zijn pizza zonder iets. Als de bodem voorgebakken is, belegt hij de pizzacata pas en dan bakt hij het geheel nog af. Ingrediënten als pesto, basilicum, rucola en mozarella kunnen ook rauw op de pizza gelegd worden. 

Tip: je kunt natuurlijk ook kiezen voor beleg zoals maïs, ham, salami, ananas etc.
Eet smakelijk!

Heb jij zelf ook leuke tips? Die mag je altijd mailen aan Gooi@kidsproof.nl

Lees ook:

Alle blogs

Avontuurlijk bezoek aan het NMM!

Dit stoere museum blijft ook na vijf bezoeken echt een van de favoriete musea van onze kinderen. Een goede reden om de kids eens te vragen wat ze er zo leuk vinden. ‘De mega coole vliegtuigen overal’, ‘de stormbaan buiten’, ‘de Xplore’ en het 'zelf in een mini-tank rijden’. Voor ons dus alle reden om nog een keer te gaan! 

Toren beklimmen in Naarden: een uniek zomeruitje

Beklim de toren van Grote Kerk Naarden en beleef het verhaal van Johannes!

Zomervakantie bij Singer Laren

Zomer á la Singer, beleef een fantastische zomer met de kinderen in Laren!

Hilversum Zomerspecial

Eropuit met de kids in de zomer(vakantie) in Hilversum

Favoriete uitjes & adressen

Sportivun Voetbalkamp Laren

Zomers springen bij Bounce Valley

Zomerkasteel Muiderslot

Zomer à la Singer

Multi-sportkamp Naarden/Laren

Vakantie bij Beeld & Geluid

Bobo vakantiedagen in Naarden

Print Club Zomerworkshops

Zomer bij Bruis

De Toren in Naarden beklimmen

Meer inspiratie

Naar het circus

Geniet deze zomer van een nostalgische circusvoorstelling van Circus Snor in Lage Vuursche!

Zomer in het Klimbos

Kom lekker klimmen in de zomervakantie in het klimbos Lage Vuursche in Baarn.

De Toren in Naarden beklimmen

Klim, kijk en ontdek Naarden van boven deze zomervakantie!

AFAS Theater zomerweken

Geniet in de zomervakantie van een supergezellig theateruitje met de hele familie!

Muzikale vakantie

Klaar voor muzikale weetjes en activiteiten? Museum Speelklok is deze vakantie elke dag open!

Vakantie bij Beeld & Geluid

Het is zomervakantie bij Beeld & Geluid: ontdek dit interactieve Mediamuseum!
Reserveer

Zomer à la Singer

Zomers Frankrijkgevoel in Singer Laren met uitgebreid kinderprogramma!

Stoere buitenactiviteiten

Ontdek op het buitenterrein van het NMM de prachtige natuur en doe mee met stoere activiteiten