Koningsdag in Leek!
Er is er een jarig en dat is te zien! Nederland kleurt oranje en viert de verjaardag van de koning!
Het centrum van Leek kleurt weer oranje op Koningsdag. Dit is zo’n dag waarop jullie samen struinen, snuffelen en genieten van alle gezelligheid om je heen.
Wat is er te doen op Koningsdag Leek?
De kleedjesmarkt is dé plek waar kinderen hun spulletjes verkopen of hun talent laten zien. Overal liggen kleedjes, hoor je muziek en hangt een fijne, ontspannen sfeer.
Naast de markt is er extra vermaak. Denk aan springkussens en straatartiesten die spontaan optreden (altijd leuk om even bij stil te staan).
Handig om te weten voor de kleedjesmarkt
De markt vind je op De Dam, de Tolberterstraat, de Samuel Leviestraat en in de Passage. Je hoeft je niet aan te melden, maar kom op tijd want vol is vol.
Opbouwen kan vanaf 08.00 uur en om 09.00 uur start de markt. Rond 16.00 uur loopt de dag langzaam af. Neem wat kleingeld mee en maak je kleedje gezellig, dat werkt altijd goed.
✓ Gratis deelname aan de kleedjesmarkt
✓ Extra sfeer met muziek en springkussens
✓ Gezellig centrum met open winkels en horeca
Klik op de roze button voor meer informatie over Koningsdag in Leek.
Benieuwd naar andere leuke activiteiten tijdens de meivakantie? Neem dan een kijkje in de Uitagenda.
Data:
- maandag 27 april 2026
PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.
Lijstjes voor Groningen
Meer inspiratie
Naar het circus in Onnen
Geniet dit voorjaar van een nostalgische circusvoorstelling van Circus Snor!
De nieuwste familiefilms bij Pathe
Al jouw filmhelden beleven nieuwe avonturen; deze lente in de bioscoop!
Cultuur Expeditieweek meivakantie
Ga mee op expeditie in de meivakantie bij Cultuurhuis De Klinker in Winschoten.Blogs & inspiratie
Alle blogs
Gratis Lentebucketlist met 35 tips
Wat hoort er volgens jou écht bij de lente? Lammetjes en tulpen komen vast als eerste bij je op. Maar er zijn nog zo veel meer activiteiten en dingen waarvan je lentekriebels krijgt. Je vindt ze alle 35 op de Kidsproof Lentebucketlist. Hieronder gratis te downloaden én leuk om met het gezin te doen.
Lente: 11x leuke dingen om buiten te doen met kinderen
Houden jullie ook zo van de lente? Wij geven je 11 tips om er lekker op uit te trekken met de kinderen.
18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!
Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!